Tatarcık Sineği Nedir ?

Tatarcık Sineği Nedir ? Haşereler arasında oldukça tehlikeli türler olduğu gibi oldukça zararsız olanları da vardır. Tehlikeli olanlardan biri de tabi ki tatarcık sinekleridir. Hatta zararlarından dolayı tatarcık sineğine böcek de denmektedir. Çünkü bir sinekten çok daha fazla zararlıdır. Peki bu tatarcık sineği nedir ve bu sinekler nerelerde yaşar?

tatarcik-sinegi-nedir
tatarcik-sinegi-nedir

Tatarcık sinekleri, uzun bacaklı, kanatlarından göz kapaklarına kadar tüylü, yere dikey çizgiler çizerek uçabilen, geceleri aktif gündüzleri pasif olan ve insanlar arasında kanla bulaşan hastalıklara ek olarak “şark çıbanı” hastalığına da neden olan bir böcek türüdür.

İstanbul’un en büyük ilçelerinden olan Esenlerde’da hizmet veren böcek ilaçlama servisimiz ile her türlü, haşere ve kemirgenlere karşı, hızlı, ekonomik ve garantili işlemlerle bu problemden sizleri kurtarıyoruz. Esenler’de ilaçlama servisimizi, 7/24 arayarak haşere ve böcek ilaçlamasını isteyebilesiniz.

Tatarcık Sineğinden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı

Tatarcık sineğinin yol açtığı hastalıklardan korunmak için mutlaka ilk yapılması gereken şey, bu haşere bahçelerde bulunduğu için, bahçe ilaçlaması yaptırmaktır. Çünkü gündüzleri bahçelerin köşelerinde, toprakta dinlenen bu haşereler geceleri de evlerimize girmek için havanın kararmasını ve gecenin çökmesini beklemektedir. Bahçe ilaçlaması işlemlerinden sonra sayıları oldukça azalan bu haşereden evlerimizde de kurtulmak için pencerelerimize tel taktırabilir, ilaçlama hizmetleri satın alabiliriz.

Böcek ilaçlama Esenler olarak hizmet verdiğimiz firmamıza sadece tatarcık sinekleri için değil, tüm haşereler için başvurabilirsiniz. Özellikle çıyan, akrep, yılan gibi zararlı haşerelere ek olarak, kulağakaçan böceği, hamam böceği, kalorifer böceği, tespih böceği gibi ev böceklerinde de, tüm kemirgen türlerinde de en garantili sonuçları bizler vermekteyiz. İlaçlarımız ziraat mühendislerimizin deneyimleri ile hazırlanmakta ve tüm hizmetlerimiz bakanlıklar onaylı sertifikalarla uygulanmaktadır. 7/24 hizmet anlayışımız, garantili sonuçlarımız ve en pratik ilaçlama yöntemlerimize ulaşmak için bizleri her zaman arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kene ilaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir