Tahta kurusu ilaçlama

Tahta kurusu ilaçlama, Tahta kuruları 4, 5 mm boyutunda, düz, kırmızımsı, kahverengi renkli oval şekilli haşere çeşitleridir. İnsanların yaşam alanlarını istila eden bu canlılara karşı Esenler böcek ilaçlama firması olarak tahta kurusu ilaçlama mücadele vermekteyiz. Tahta kuruları insanların kanını emerek beslenir. Kan emdikleri zaman daha kırmızı ve şişkin bir görünüme kavuşur. Soğuk havalarda 1 yıl beslenmeden yaşayabilen tahta kuruları zor yaşam koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.

Tahta kuruları nerede yaşar?

Evlerde genellikle çarşaf araları, yatak araları, mobilyaların aralarında ve süpürgelerin arkasında, priz boşlukları ve alanlarda oluşan yarıklarda görülür. İnsanların cüzdanlarında, bavullarında ve çanta gibi şahsi eşyalarının içinde sıklıkla görülür. Tahta kuruları en sık üreme yapan canlılar arasındadır.

tahta-kurusu-ilaclama
tahta-kurusu-ilaclama

Yaşam alanları içinde belirli bir süre zarfında fark edilmediğinde istila haline dönüşebilir. Böcekler insanlarla bir arada yaşadığında birçok olumsuzluğa neden olabilir. Özellikle yaşadıkları pis ortamlardan taşıdığı virüs ve bakterileri insanların yaşam alanları içinde açıkta kalan besinlerin üzerine konaklayarak bulaştırabilir. Tahta kuruları ortalama 300 günden fazla yaşar. Gündüz saatlerinde insanların bulunduğu alanlarda görülmez, geceleri daha aktiftir. Bu canlılar genellikle otellerden veya diğer evlerden gelir. Tahta kuruları insanların kol, bacak ve boyun bölgesini ısırarak kaşıntı bırakır.

Esenler böcek ilaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahibiz. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. İlaçlama ekibimizin şikayetçi olunan alana gelip böceğin direncini ve alan büyüklüğünü tespit etmesinin ardından tahta kurusu ilaçlama uygulama işlemine geçilir.

Dezenfekte işlemi sonucunda uzun bir süre ortam içinde tahta kurusuna rastlanmaz.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda tahta kurusu sorunu yaşıyorsanız Esenler böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden tahta kurusu ilaçlama uygulaması adına gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Böcek isimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir