Esenler Nene Hatun Mahallesi Böcek İlaçlama

Böceklerin istila ettiği ve çeşitli zararlara sebep olduğu alanlardan en önemlisi ve hassasiyet gerektireni ev gibi temel yaşam alanlarıdır. Birincil dereceden temasta olduğumuz bu alanlarda ev böcek ilaçlama çalışmalarına ehemmiyet gösterilmesi ve işlemlerin vaktinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Zira bu alanlarda bulunan böcek ve haşereler sağlığı tehdit etmekte, ölüme varan durumlara sebep olmaktadır. Bu problemi gidermek adına Esenler İlaçlama firmalarından yardım almak etkili bir çözüm olacaktır. Esenler Nene Hatun Mahallesi Böcek İlaçlama servisi, Esenler ilaçlama şirketleri arasında ilk sırada yerini almaktadır. Böcek ilaçlama firmamız; tüm haşere türleri için %100 çözüm sağlayan ilaçlama faaliyetleri göstermektedir.

Böcek İlaçlama Esenler’de Neden Gerekli?

Böcek ve haşereler, doğal yaşam alanlarından uzak olan şehirlerde; hijyenik olmayan ortamlarda barınmayı tercih ederler. Bu ortamlar; çöplük, kanalizasyon, karanlık, rutubetli ve izbe mekanlardır. Bu gibi pis yerlerde barınan haşereler çok sayıda mikrop ve bakteriyle haşır neşir olur ve insanların özel alanlarına dahil olduklarında bu pis mikroorganizmaları söz konusu bölgelere bırakır. Böceklerin zararları bu noktada başlamaktadır. Tek bir mikrop çeşitli hastalıklara sebep olurken, bir böcek vücuduna on binlerce mikrop ve bakteri barındırmakta, bu şekilde çok sayıda hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Esenler böcek ilaçlama faaliyetleri bu açıdan büyük bir önem taşımaktadır. Zira, Esenler böcek ve haşerelerin sıklıkla görüldüğü ilçelerdendir. Nene Hatun Mahallesi merkezli olarak kurulan firmamız; Esenler’in tamamında böcek ilaçlama faaliyetlerinde bulunmaktadır. Tüm haşereler üzerinde yüzde yüz etki gösteren ilaçlama faaliyetleriyle sektörde üst sırada adını duyuran Esenler Nene Hatun Mahallesi Böcek İlaçlama servisi; çalışmalarında profesyonel ilaçlama yöntemlerini ve Sağlık Bakanlığı onaylı, etkili böcek ilaçlarını kullanmaktadır.

%100 Etkili Böcek İlaçlama Yöntemleri

Firmamız bünyesinde çalışan Esenler böcek ilaçlama ekipleri; haşerelerle mücadelede profesyonel yöntemlerden yardım almakta olup teknolojik gelişmelerden faydalanmaktadır. İlkel tekniklerle yapılan ilaçlama uygulamaları hem sağlık açısından hem de maddi açıdan çeşitli zararlara yol açmaktadır. Bunun bilincinde olan ilaçlama ekiplerimiz; modern ilaçlama yöntemleriyle haşereleri kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır. Bu yöntemler özetle şu şekildedir;

Sıvı İlaçlama: Tüm haşereler üzerinde etki sağlayan bu ilaçlama tekniği; her alan için uygulanma kolaylığına sahiptir. Açık alanlarda yağışsız havalarda, kapalı alanlarda ise dört mevsim boyunca uygulanabilen bu ilaçlama tekniği, kısa sürede çözüm sağlayan böcek ilaçlama yöntemlerindendir. Bu teknik, likit haldeki ilacın tüm zeminlere ve yüzeylere, püskürtme veya buharlama yoluyla uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Sıvı ilaçlama yöntemi; kokulu ve kokusuz olmak üzere iki farklı biçimde uygulanır. Astım gibi solunum problemi yaşayan insanların bulunduğu alanlarda ve boşaltılması mümkün olmayan alanlarda kokusuz ilaçlama uygulanırken; fare ilaçlamada, geniş alanlarda ve haşere istilasının yoğun olduğu durumlarda kokulu şekliyle gerçekleştirilir. Sıvı ilaçlamada en önemli kural ilaçlama uygulaması sonrasında sulu temizlik yapılmamasıdır. Zira ilaç yıkandığında etkisini yitirir ve yumurtadan çıkmayan böcekler için geçerliliğini kaybeder. Bu nedenle ilaçlama ekiplerinin talimatlarına uyulması gerekmektedir.

Jel İlaçlama: Böcek ilaçlama teknikleri arasında en sık başvurulan tekniklerden bir diğeridir. Böceklerin geçiş yollarına küçük parçalar halinde bırakılan bu ilaç, kısa sürede böcekleri kendine çeker ve hızla kana karışarak zehirlenmelerini sağlar. İlaçtan birinci dereceden zehirlenen böceği diğerleri de yer ve böylece zincirleme bir ölüm gerçekleşmiş olur.
Nene Hatun Mahallesi Böcek İlaçlama servisinin çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak ve ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Esenler Davutpaşa Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir