Namık Kemal Akrep İlaçlama

İlaçlama sektöründe 30 yıldır zirvedeki yerini koruyan ve her geçen gün sağlamlaştıran firmamız, en çok akrep ilaçlama alanı üzerine eğilmektedir. Çünkü, akrep haşeresi taşıdığı tehlike nedeniyle insan yaşam alanlarında bulunmaması gereken bir zararlıdır. Bu nedenle vakit kaybetmeden ilaçlama işlemlerine başlanması gerekmektedir. Akrep probleminin en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan Esenler’de; Namık Kemal akrep ilaçlama servisi olarak uzman ekibimizle hizmet vermekte, %100 sonuca ulaştıran yöntemlerimizle insanları haşere probleminden kurtarmaktayız.

Namık Kemal Akrep İlaçlama

Her geçen gün kendini yenileyen uzman ilaçlama ekibimiz; hangi haşerenin nelerden hoşlandığını, hangi alanlarda daha çok yayılma gösterdiğini, yuva yaptığı alanları ve yayılma hızını tespit ederek bu doğrultuda hareket etmektedir. Engin tecrübemiz ve uzman ekibimizle yıllardır sayısız şikayeti ortadan kaldırıp yüz binlerce danışanımızın memnuniyetini kazandık. Bu tecrübelerimize güvenerek, uzmanlık alanımız olan akrepler üzerinde yoğunlaşıp İstanbul’un dört bir yanında hizmet vermekteyiz.

Akrep Hayvanının Özellikleri

  • Çoğunlukla nemli ve sıcak alanları seven akrep hayvanı, evlerde de nemin ve rutubetin yoğun olduğu bölgeleri tercih etmektedir.
  • Çok iyi bir tırmanıcı olsa da düz ve pürüzsüz zeminlerden tırmanamamaktadır.
  • Çok sıcak ve çok soğuk havaya karşı dayanıklıdır.
  • Radyasyon bile onu öldürmeye yetmez fakat ömrü ancak 7-8 yıl civarındadır.
  • Dünyada 1753, Türkiye’de ise 23 türü bulunur.
  • Örümceğimsiler sınıfına mensup olan bu haşere, çok zehirli(ölümcül), zehirli(tehlikeli) ve az zehirli(tehlikesiz) olmak üzere üç grupta toplanır. Çok zehirli türleri genelde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görülse de son yıllarda Marmara bölgesi ve İstanbul’da da tespit edilmiştir.
  • Çok zehirli akreplerin sebep olduğu akrep sokması vakalarında acil müdahale yapılmazsa uzun süreli koma ya da ölüm kaçınılmazdır. Zehirli akrep türleri sokmasında ise zamanında müdahaleyle kurtulma şansı vardır. Az zehirli akrep türleri, ölümcül olmayıp 24 saat süren etkilere yol açar. Ancak alerjik hastalığa sahip bireylerde, çocuklarda, yaşlılarda ve bazı hastalıklarda az zehirli akrep bile ölüme yol açabilmektedir. Dolayısıyla akrep zehri kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu nedenle her akrep zehirli kabul edilmeli ve bu doğrultuda hareket edilmelidir. Bu süreçte Namık Kemal akrep ilaçlama servisi olarak sizleri kesin sonuca ulaştırmak üzere 7/24 hizmetinizdeyiz.