Kulağakaçan Böceği Nedir ?

Kulağakaçan Böceği Nedir ? Ülkemiz elverişli iklim koşulları ve zengin bitki örtüsü ile pek çok haşere türüne kucak açmaktadır. Yüzlerce türden haşerenin bulunduğu ülkemizde oldukça zararlı türlerin yanı sıra zararsız türler de bulunmaktadır. Kulağakaçan böceği de zararlı sayabileceğimiz haşerelerden biridir. Kulağakaçan böceği nedir ?

kulagakacan-bocegi-nedir
kulagakacan-bocegi-nedir
  • İsmini yaygın bilinen kullanımının aksine, kıskaçlarının kulak delme aletine benzemesi bakımından almıştır. Fakat hastane kayıtları incelendiğinde bu haşerenin pek çok kişinin de kulağına girdiği kanıtlanmıştır. Tüm haşereler için kulağımızdaki sıvılar, tükürüğümüz cazip geldiğinden pek çok haşere buralara girebilmektedir.
  • Resimde de görüldüğü üzere bu haşere oldukça farklı bir yapıdadır. Sert olan gövdesinin sonunda makasa benzeyen iki adet kesici kıskaç bulunur. Bu nedenle de zaten bu haşereye genellikle makas böceği de denmektedir.
  • Çoğu zaman vaktini bitkilerin ve ağaçların yapraklarını keserek geçiren bu haşere evlerimize de sık sık girer. Onları ya yatağımızda ya da perdelerimizde görmekteyiz. Hal böyle olunca bu haşere insan sağlığı açısından da tehlikeli olabilmektedir.
  • Otçul beslenen bu haşereyle tek başınıza mücadele etmeniz imkansızdır. Çünkü genellikle tek tük değil aynı anda onlarca kulağakaçan böceği ile karşılaşabiliriz. Bu durum bahçelerde daha da yaygındır. Mutlaka düzenli olarak bahçe ilaçlama işlemleri yapılmalıdır. Çünkü bu haşereyle ancak iyi bir ilaçlama servisinden yardım alarak mücadele edebilirsiniz.

İstanbul’un en tarihi ve büyük ilçelerinden olan Esenler’de hizmet veren böcek ilaçlama servisimiz ile her türlü, haşere ve kemirgenlere karşı, hızlı, ekonomik ve garantili işlemlerle bu problemden sizleri kurtarıyoruz. Esenler ilaçlama servisimizi, 7/24 arayarak haşere ve böcek ilaçlamasını isteyebilirsiniz.

Kulağakaçan böcekleri ile mücadele ederken sizlere her zaman en garantili sonuçları en kısa sürede veren Esenler Böcek İlaçlama firmamıza dilediğiniz günde ve saatte ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezlerimiz haftanın 7 günü, günün 24 saati hizmetinizdedir.

Bir önceki yazımız olan Kene ilaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir