Kene ilaçlama

Kene ilaçlama işlemi, ölümcül reaksiyonlara neden olabilecek hastalıkların yayılmasına neden olan kenelere karşı alınan bir önlemdir. İnsanlara çeşitli hastalıklar bulaştıran keneler, çabuk üreyen parazitlerdir. Kenelerden kurtulmak için vakit kaybetmemeli, en kısa sürede profesyonel firmalardan destek sağlanmalıdır. Uzun yıllardır sektörde faaliyetlerini sürdüren firmamız, birçok haşere ve parazit türünü Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla ilaçlamaktadır.  7/24 verilen hizmetlerimizle, kısa süre içerisinde keneleri kontrol altına almaktayız.

kene-ilaclama
kene-ilaclama

Keneler Üzerinde Nasıl Kontrol Sağlanır?

Kene ilaçlama işlemleri, şirketimiz tarafından garantili yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Sıvı kene ilaçlarımız, en dar alanlara bile etki etmektedir. Keneler, çok küçük parazitlerdir. Alanda bulunan yumurtalarını da tespit etmek çok güçtür. Kene ilaçlama işlemlerinde önemli olan, yumurtaları ilaçlamaktır. Yumurtalar ilaçtan etkilenmezse, kısa süre sonra erişkin hale gelebilirler. Erişkin hale gelen yumurtalar, bir süre sonra alanı istila edeceklerdir. Kene yuvalarını ve yumurtalarını tespit etmek, profesyonellik gerektirmektedir. Amatör kişiler ve firmalar tarafından yapılan işlemler, başarılı sonuçlar sağlamayacaktır. Kene ile mücadele etmek için profesyonel kişi ve firmalardan hizmet almanız gerekmektedir.

Kene ilaçlama hizmetlerimiz, alanında uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Kış mevsiminde üremesini gerçekleştiren ve yaz aylarında yaşam alanlarımızı istila eden keneleri yılın her mevsiminde ilaçlamaktayız.

Kenelerin Zararları Nelerdir?

Parazitler grubu içerisinde yer alan bu zararlılar, insanlara çeşitli hastalıkların bulaşmasına neden olurlar. Tehlikeli parazitler, kan ile beslenmektedir. Kan ile beslendikleri için birçok canlı arasında hastalık taşımaktadırlar. Hayvanlarda bulunan tehlikeli hastalıkları da, insanlara bulaştırabilirler.

Kene Nasıl Çoğalır

Kenelerde üreme diğer haşere türlerine göre büyük farklılıklar gösterir. Yumurtlama evresi, kan emdikten hemen sonra başlar. Konak canlının vücudunda çiftleşen kenelerden, erkek olan çiftleşmenin hemen sonrasında ölür. Bunun yanı sıra dişi kene tamamen şişinceye dek kan emmeye devam eder ve uygun bir ortam (taşlık ya da ağaçlık karanlık bir bölge) bulduğu anda canlı vücudunu terk eder. Bulduğu uygun ortamda ortalama olarak bin 15 bin arası yumurta bırakan dişi kenelerin bu aşamadan sonra bazı türleri ölürken, bazı türlerde yaşam devam eder. Çok hızlı bir şekilde üreyen keneler, genellikle açık alanlarda yuva yapar.

Kenelerden Bulaşan Hastalıklar

  • Lyme hastalığı
  • Kırım Kongo kanamalı ateşi
  • Q ateşi
  • Akdeniz benekli ateşi hastalığı

Bu hastalıklardan kaliteli kene ilacı kullanarak hizmet veren, profesyonel şirketler yardımı ile kurtulabilirsiniz. Esenler ilçesinde ve bu ilçenin tüm semtlerinde kenelerin oluşturabileceği sorunlar, ekonomik olarak hizmet veren kene ilaçlama şirketimiz tarafından çözüme kavuşturulmaktadır. Tek yapmanız gereken, müşteri temsilcilerimizden randevu talep etmek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Fare ile Mücadele Nasıl Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir