Kalorifer Böceği İlaçlama

Boyutları küçük olan bu haşerenin 500 kadar türü bulunmaktadır. Boyut olarak büyük olanları, genellikle tropik bölgelerde yaşamaktadır. Kalorifer böceği ilaçlama hizmetlerimizle, en dar alanlarda bile bu böcekler üzerinde tam kontrol sağlamaktayız. Boyutları 1-1.5 cm arasında değişkenlik gösteren bu böcekler, hızlı hareket etmektedir. Uzman personellerimiz tarafından, profesyonelce ilaçlanmakta ve yaşam alanlarınızdan tamamen uzaklaştırılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla yürüttüğümüz çalışmalar ile güvenilir yollarla kalorifer böceği ile mücadele etmekteyiz.

kalorifer-bocegi-ilaclama
kalorifer-bocegi-ilaclama

Garantili ve Profesyonel Haşere Kontrol

Şirketimiz işlemlerinde kaliteli kalorifer böceği ilacı kullanmaktadır. Kaliteli jel ve sıvı ilaçlarla, işlem yapılmaktadır. Şirketimiz, teknolojinin bütün gelişmelerini yakından takip etmektedir. Dünya standartlarında verdiği hizmetlerle, çözüm odaklı çalışmaktadır. En kaliteli ekipmanlarla kalorifer böceği ilaçlaması yapmakta, alanda böceklerin sonunu getirene kadar işlemlerine devam etmektedir.

Uzmanlarımız haşereler üzerinde tam kontrol sağlamak için haşerelerin alana giriş noktasını tespit etmektedir. Haşerelerin yuvası, yumurtalarını bıraktığı alanlar ve çıkış noktaları detaylı olarak ilaçlanmaktadır. Haşereler ilaçtan etkilendikten sonra, yuvalarında ölmektedir. Bu şekilde hiçbir temas gerçekleştirmeden kalorifer böceğinden kurtulabilirsiniz.

Kalorifer Böceğinin Yaşam Alanlarımıza Geçiş Noktaları

  • Su ve kalorifer borusu sızıntıları
  • Tuvalet borusundan
  • Mutfaktaki çatlak duvarlardan
  • Kömürlük, depo gibi alanlardan

Kalorifer Böceği Nerede Yaşar?

Nemli olan her yerde yaşayabilirler. Sıcak alanların tümünde yaşamlarını sürdürebilirler. Depo, kömürlük, tuvalet, banyo ve mutfak gibi alanların kuytu köşe kısımlarında yuva yapabilirler. Yuvalarını kurdukları alanlar, bakterilerin bulunduğu alanlar olduğu için bu böcekler sağlığımıza zarar vermektedir. Özellikle mutfaklarımızda vakit geçirmeleri, çeşitli hastalıklara yakalanmamıza neden olmaktadır. Dünyanın en büyük kalorifer böceği Güney Amerika’da yaşar ve yaklaşık 15 cm uzunluğunda olup iki kanat arası uzunluğu da 30 cm civarındadır. İskeletleri vücutlarının dışındadır. Yılda birkaç defa iskelet, yani kabuk değiştirirler. Kalorifer böceklerinin kabuğu 8 saat geçtikten sonra normal rengini alır. Kafası kopuk olarak 1 hafta yaşayabilir.

Kalorifer böceklerinin antenleri çok küçük miktarlardaki nem ve yiyeceği tespit edebilir. Çok güçlü duyuları vardır ve en küçük bir hava akımına karşı bile hassastırlar. Bazıları kanatlıdır ve yürürler.

Bir önceki yazımız olan Kene ilaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir