böcek

böcek

Hizmet Bölgeleri - Garantili Esenler Böcek İlaçlama 7/24 | Böcek Fare Pire ye %100 Çözüm

Bahçelievler Şirinevler Böcek İlaçlama

Bahçelievler Şirinevler Böcek İlaçlama

Bahçelievler Şirinevler Böcek İlaçlama servisimiz, Karaca İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan ve etkili ilaçlama yöntemleri ile tüm haşere, kemirgen problemlerine kısa sürede son veren önemli bir böcek ilaçlama servisidir. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaya özen gösteren Şirinevler Böcek İlaçlama servisimiz, müşterilerinin sağlığını koruma altına almakta ve güvenilir hizmetler sunmaktadır.

Böcek İlaçlama Neden Gereklidir?

Böcek, haşere ve kemirgenler, beslenme ya da barınma ihtiyacıyla yaşam alanlarımıza dahil olurken, taşımış oldukları bakteri ve mikropları bu alanlara yaymaktadır. Kullandığımız eşyaları, yediğimiz besin maddelerini bu bakteri ve mikroplara maruz bırakan zararlı canlı türleri, birçok tehlikeli hastalığın oluşmasına da zemin hazırlamaktadır. Bu hastalıklar, ölümle dahi sonuçlanabilen ciddi boyutlarda hastalıklardır. Bu gibi hastalık ve problemlerin meydana gelmemesi için yapılması gereken tek uygulama böcek ilaçlamadır.

Böcek ilaçlama işlemleri, kişisel yöntemlerimizle gerçekleştiremeyeceğimiz, işlemlerdir. Bu alanda geliştirilmiş olan böcek ilaçlama firmaları, sizleri bu problemlerden kalıcı bir şekilde kurtaracak olan önemli kuruluşlardır. Bu nedenle yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm haşere ve kemirgen problemlerinin çözümü için böcek ilaçlama firmalarından destek almalısınız. Karaca İlaçlama, sizlere bu anlamda profesyonel hizmetler sunan önemli firmalardan biridir. Bahçelievler Şirinevler Böcek İlaçlama servisimiz, hamam böceği, kalorifer böceği, fare ve pire gibi yaşam alanlarınızda genel bir problem haline gelen tüm zararlı canlı türlerine karşı 7/24 mücadele etmekte olan bir servistir.

Güvenilir Böcek İlaçlama Hizmetlerimiz

Evlerimizde ya da iş yerlerimizde yaşadığımız haşere ve kemirgen problemlerinin çözümü için yardım talebinde bulunduğumuz firmaların güvenilirliğinden emin olmamız gerekmektedir. Zira sahte ilaç ve yöntemlerle hizmet vermekte olan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmaların sağlamış olduğu hizmetler neticesinde yaşam alanlarınızda meydana gelen haşere ve kemirgen problemlerini kalıcı olarak ortadan kaldırmayacağı gibi sağlığınız üzerinde de tehlike arz etmektedir. Bu nedenle güvenilir böcek ilaçlama firmalarından destek alınmalıdır.

Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ve uzman ilaçlama kadrosuyla sağlamış olduğu güvenilir böcek ilaçlama hizmetleriyle Bahçelievler Şirinevler Böcek İlaçlama servisimiz, dilediğiniz gün ve saatte ulaşabileceğiniz bir servistir. Servisimizin tecrübeli ekipleri, yaşam alanlarınızda gerçekleştirdiği ilaçlama işlemleri sonrası sizlere ilaçlama belgesi sunarak, güvenilir bir böcek ilaçlama servisi olduğumuz bir kere kanıtlamaktadır. Sizler de güvenilir ve garantili böcek ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bahçelievler Şirinevler Böcek İlaçlama Fiyatları

Karaca İlaçlama bünyesinde faaliyet gösteren Bahçelievler Şirinevler Böcek İlaçlama Fiyatları, ilaçlama yapılan mekanın metrekaresine ve imha edilmek istenen haşere türüne göre belirlenmektedir. Tekrarlanan ilaçlama sayısı ve kullanılan ilaç miktarı da servisimizin böcek ilaçlama fiyatlarını belirlerken dikkat ettiği hususlar arasında yer almaktadır. Ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ile İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçelerinde hizmet vermektedir. Servisimizin, güvenilir ve ekonomik böcek ilaçlama hizmetlerinden 7/24 faydalanabilir, yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm haşere, kemirgen ve böcek problemlerini kaliteli ilaçlama yöntemlerimiz ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Esenler Nene Hatun Mahallesi Böcek İlaçlama

Esenler Nene Hatun Mahallesi Böcek İlaçlama

Böceklerin istila ettiği ve çeşitli zararlara sebep olduğu alanlardan en önemlisi ve hassasiyet gerektireni ev gibi temel yaşam alanlarıdır. Birincil dereceden temasta olduğumuz bu alanlarda ev böcek ilaçlama çalışmalarına ehemmiyet gösterilmesi ve işlemlerin vaktinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Zira bu alanlarda bulunan böcek ve haşereler sağlığı tehdit etmekte, ölüme varan durumlara sebep olmaktadır. Bu problemi gidermek adına Esenler İlaçlama firmalarından yardım almak etkili bir çözüm olacaktır. Esenler Nene Hatun Mahallesi Böcek İlaçlama servisi, Esenler ilaçlama şirketleri arasında ilk sırada yerini almaktadır. Böcek ilaçlama firmamız; tüm haşere türleri için %100 çözüm sağlayan ilaçlama faaliyetleri göstermektedir.

Böcek İlaçlama Esenler’de Neden Gerekli?

Böcek ve haşereler, doğal yaşam alanlarından uzak olan şehirlerde; hijyenik olmayan ortamlarda barınmayı tercih ederler. Bu ortamlar; çöplük, kanalizasyon, karanlık, rutubetli ve izbe mekanlardır. Bu gibi pis yerlerde barınan haşereler çok sayıda mikrop ve bakteriyle haşır neşir olur ve insanların özel alanlarına dahil olduklarında bu pis mikroorganizmaları söz konusu bölgelere bırakır. Böceklerin zararları bu noktada başlamaktadır. Tek bir mikrop çeşitli hastalıklara sebep olurken, bir böcek vücuduna on binlerce mikrop ve bakteri barındırmakta, bu şekilde çok sayıda hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Esenler böcek ilaçlama faaliyetleri bu açıdan büyük bir önem taşımaktadır. Zira, Esenler böcek ve haşerelerin sıklıkla görüldüğü ilçelerdendir. Nene Hatun Mahallesi merkezli olarak kurulan firmamız; Esenler’in tamamında böcek ilaçlama faaliyetlerinde bulunmaktadır. Tüm haşereler üzerinde yüzde yüz etki gösteren ilaçlama faaliyetleriyle sektörde üst sırada adını duyuran Esenler Nene Hatun Mahallesi Böcek İlaçlama servisi; çalışmalarında profesyonel ilaçlama yöntemlerini ve Sağlık Bakanlığı onaylı, etkili böcek ilaçlarını kullanmaktadır.

%100 Etkili Böcek İlaçlama Yöntemleri

Firmamız bünyesinde çalışan Esenler böcek ilaçlama ekipleri; haşerelerle mücadelede profesyonel yöntemlerden yardım almakta olup teknolojik gelişmelerden faydalanmaktadır. İlkel tekniklerle yapılan ilaçlama uygulamaları hem sağlık açısından hem de maddi açıdan çeşitli zararlara yol açmaktadır. Bunun bilincinde olan ilaçlama ekiplerimiz; modern ilaçlama yöntemleriyle haşereleri kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır. Bu yöntemler özetle şu şekildedir;

Sıvı İlaçlama: Tüm haşereler üzerinde etki sağlayan bu ilaçlama tekniği; her alan için uygulanma kolaylığına sahiptir. Açık alanlarda yağışsız havalarda, kapalı alanlarda ise dört mevsim boyunca uygulanabilen bu ilaçlama tekniği, kısa sürede çözüm sağlayan böcek ilaçlama yöntemlerindendir. Bu teknik, likit haldeki ilacın tüm zeminlere ve yüzeylere, püskürtme veya buharlama yoluyla uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Sıvı ilaçlama yöntemi; kokulu ve kokusuz olmak üzere iki farklı biçimde uygulanır. Astım gibi solunum problemi yaşayan insanların bulunduğu alanlarda ve boşaltılması mümkün olmayan alanlarda kokusuz ilaçlama uygulanırken; fare ilaçlamada, geniş alanlarda ve haşere istilasının yoğun olduğu durumlarda kokulu şekliyle gerçekleştirilir. Sıvı ilaçlamada en önemli kural ilaçlama uygulaması sonrasında sulu temizlik yapılmamasıdır. Zira ilaç yıkandığında etkisini yitirir ve yumurtadan çıkmayan böcekler için geçerliliğini kaybeder. Bu nedenle ilaçlama ekiplerinin talimatlarına uyulması gerekmektedir.

Jel İlaçlama: Böcek ilaçlama teknikleri arasında en sık başvurulan tekniklerden bir diğeridir. Böceklerin geçiş yollarına küçük parçalar halinde bırakılan bu ilaç, kısa sürede böcekleri kendine çeker ve hızla kana karışarak zehirlenmelerini sağlar. İlaçtan birinci dereceden zehirlenen böceği diğerleri de yer ve böylece zincirleme bir ölüm gerçekleşmiş olur.
Nene Hatun Mahallesi Böcek İlaçlama servisinin çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak ve ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Esenler Davutpaşa Böcek İlaçlama

Esenler Davutpaşa Böcek İlaçlama

Davutpaşa Esenler böcek ilaçlama, alanında uzmanlaşmış personelleri ile uzun yıllardır hizmet vermektedir. Davutpaşa haşere ilaçlama, tecrübe ile sabit en iyi ilaçlama hizmetini vermektedir. Böcek ilaçlama Davutpaşa, uzun yıllardır sektörde sürdürdüğü çalışmaların tecrübesi ile birlikte, müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Böcek İlaçlama Firmaları

Firmamız, Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli tüm onayları almış, insan sağlığına zarar vermeden fare ilaçlama işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Sertifikasız böcek ilaçlama firmaları, kullandıkları ilaçların içindeki kalitesiz maddelerden dolayı insanları zehirlemekte, insan sağlığı ile oynamakta ve insanları kandırmaktadır. Davutpaşa Esenler böcek ilaçlama firmaları, gerekli tüm belgelere sahip, insan sağlığını ön planda tutarak hizmet veren bir firmadır.

Oldukça yoğun bir nüfusa sahip olan ve dönem dönem herkesin bu tarz sıkıntılar yaşayabildiği İstanbul’da, Davutpaşa ve çevresi için en etkili böcek ve  fare ilaçlama firmaları görev almaktadır. Bu firmalar arasında müşteri memnuniyetine önem veren, eğitimli uzmanları ile fark yaratan, müşterileri ile diyaloğu sağlam ve yapılan ilaçlama işleminin ardından en etkili çözümleri elde edebilen ilaçlama şirketiyse Davutpaşa ilaçlama Şirketi’dir. Fare ve böcek ilaçlama hizmetlerinin en iyi şekilde halledilip insanlara daha temiz ve daha hijyenik evlerin, iş yerlerinin ve sosyal alanların bırakılması ancak bu sayede mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte müşterilerimizin firmamızdan duyduğu memnuniyeti sürekli olarak dile getirmeleri karşısında büyük mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz.

Böcek İlaçlama Şirketleri

Davutpaşa böcek ilaçlama şirketleri, sektördeki yenilikleri devamlı takip etmekte ve ilk uygulayan firma olmaktadır. Böcek ilaçlama şirketleri arasındaki en iyi yöntemlerle ilaçlama yapmakta ve hizmetlerimizde %100 garanti sağlamaktayız. Şirketimiz, profesyonel ilaçlama personelleri ile kalıcı çözümler sağlamaktadır. Firmamız Davutpaşa’da ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama, okul, fabrika, yurt, park…vb her tip açık ve kapalı alanda kalıcı ve garantili ilaçlama uygulamaları yapmaktadır.

İlaçlama Yöntemleri

 • Sıvı İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Fare İstasyonları

Böcek İlaçlama Servisleri

Davutpaşa İlaçlama Firması, en uygun fiyatlar ile fare ilaçlama ve pire ilaçlama hizmetlerini de gerçekleştirmektedir. Böcek ilaçlama servisleri, kene, lağım faresi, güve, oryantal hamam böceği, pire, mobilya kurdu, fare, hamam böceği, yılan, Amerikan hamam böceği, bit, teşbih böceği, kırkayak, örümcek, tahtakurusu, Alman hamam böceği, fındık faresi, ev faresi, gümüş böceği, akrep, çekirge, kalorifer böceği, yılan, çatı faresi gibi haşereleri ve daha birçok zararlı canlı türünü ilaçlamaktadır. Davutpaşa böcek ilaçlama servisleri, tüm fare türleri ve böcek ile mücadelenizde sizlere destek sağlamaktadır.

Tüm ilaçlama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz. Ayrıca telefon numaralarımızdan bize ulaşarak ilaçlama randevusu için bir tarih oluşturabilirsiniz.

Esenler Namık Kemal Mahallesi Böcek İlaçlama

Esenler Namık Kemal Mahallesi Böcek İlaçlama

Haşere ilaçlama alanında uzun yıllardır hizmet veren ve engin bilgileriyle her gün onlarca kişinin haşere sorununu ortadan kaldıran Esenler Namık Kemal Mahallesi böcek ilaçlama firmamız; böcek ilaçlama sektöründe ilk sıralarda adını duyurmaktadır. Yüzlerce kişiden oluşan ilaçlama ekibiyle İzmir, İstanbul ve Kocaeli’nin tüm ilçelerinde anında ilaçlama hizmetiyle 7/24 çalışmalarını yürütmektedir. İlaçlama uzmanlarımız, alanında deneyimli kişiler olup; teknolojinin gelişmesiyle birlikte oluşturulan yeni ilaçlama teknikleri üzerine tarafımızca eğitilmektedir. Haşere türlerini tanıyan, türlere özel ilaçlama uygulamaları gerçekleştiren ilaçlama ekiplerimiz; tüm haşere türlerine %100 çözüm sağlayan ilaçlama çalışmaları yürütmektedir.

Haşere İlaçlama Neden Gereklidir?

Haşerelerin insan sağlığı üzerinde sebep oldukları zararlar ölüme kadar götürebilmektedir. Taşıdıkları pislikler, insanları kısa süre içinde hasta eden ve insandan insana geçerek salgına sebep olan ciddi hastalıklara yol açar. Ayrıca çoğu böcek türü ısırarak ve sokarak da insanlara zarar vermektedir. Bu yolla yine çeşitli hastalıkların bulaşmasına sebep olan böcekler, ayrıca insanları zehirleyerek de risk oluşturur. Bu gibi nedenlerden ötürü haşere oluşumlarının insanların yaşadığı alanlardan derhal uzaklaştırılması gerekmektedir. Bu amaca hizmet eden Namık Kemal Mahallesi Esenler böcek ilaçlama servisimiz tüm haşere türlerine %100 çözüm sağlayan ilaçlama yöntemleri kullanmaktadır.

Böcek İlaçlamada Ne Gibi Yöntemler Tercih Edilir?

Böcek ve haşerelerle mücadelede nesillerdir çeşitli yöntemler kullanılmış olsa da, bu ilkel yöntemler pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirmiştir. Bundan dolayı modern ilaçlama teknikleriyle haşere ilaçlama uygulamalarında bulunmak en doğru tercih olacaktır. Böcek ilaçlama alanında en sık tercih edilen ilaçlama teknikleri sıvı ve jel ilaçlama yöntemleridir. Sıvı ilaçlama; tüm haşere türleri üzerinde etkiye sahip olan bir yöntem olup kokulu ve kokusuz ilaçlama şeklinde gerçekleştirilmektedir. Sıvı ilaçlamanın uygulanış şekli bazı değişkenlere göre belirlenmektedir. Kısa sürede sonuç verir. Yumurtadan çıkmamış böcekleri de ortadan kaldırabilmesi için uzun süreli etkiye sahiptir. Jel ilaçlama ise hamam böceği gibi böcek türleri üzerinde kesin ve öldürücü etkiye sahiptir. Bu ilaçlama yöntemi kokusuzdur ve katı kıvamda olduğu için dağılmaz. Jel ilaçlamadan sonra sulu temizlik yapılabilir. Namık Kemal Mahallesi böcek ilaçlama ekiplerinin talimatlarına uyulması halinde ilaçlamadan %100 verim almak mümkündür.

Esenler Kemer Böcek İlaçlama

Esenler Kemer Böcek İlaçlama

Haşere problemiyle karşılaşan pek çok insanın böcek ilaçlama konusunda, ilk tercihi evde bireysel yöntemleri uygulamaktır. Haşere ilaçlama firmalarına karşı ön yargı duyan vatandaşlar; ilaçlama uygulamasının maliyetli olacağından, işlemin fayda sağlamayacağından ve evin dağılacağından tereddüt ederek bu yöntemi tercih etmemektedir. Ancak; evde yapılan uygulamalar uzun vadede daha masraflı ve zahmetli olmaktadır. Buna ek olarak çoğu kesin sonuç sağlamamaktadır. Bununla birlikte, yanlış uygulamalar yapılması halinde sağlığı tehdit edecek durumlar da oluşabilmektedir. Bu nedenle; Kemer Esenler böcek ilaçlama servisi gibi prestijli ve kaliteli firmalarla anlaşarak ilaçlama çalışmalarının gerçekleştirilmesi, atılacak en mantıklı adım olacaktır.

Neden Kemer Böcek İlaçlama Servisi?

Alanında uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ilaçlama işlemleri; tüm böceklere %100 çözüm sağlamaktadır. Yıllardır binlerce müşterinin haşere problemini çözüme ulaştıran ilaçlama ekiplerimiz yalnızca İstanbul’da değil Kocaeli ve İzmir’de de haşere ve böcek istilalarında vatandaşların yardımına koşmaktadır. Çalışmalarını, Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçlarla ve insan sağlığına zararı olmayan ilaçlama yöntemleriyle gerçekleştiren Esenler Kemer böcek ilaçlama ekiplerimiz; haşere şikayetlerine saatler içinde müdahale ederek problemi ortadan kaldırmaktadır. Kesin çözüm garantisiyle hizmet veren ekiplerimiz; uzman ve donanımlı ilaçlama ustalarından oluşmaktadır. Ekiplerimizin çalışmalarını yürütmekte olduğu haşere türleri başlıca şunlardır: Akrep, fare, çıyan, tahta kurusu, yılan, kalorifer böceği, güve, pire, kene, kırkayak, hamam böceği.

Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır?

Haşere ilaçlama uygulamaları; haşere türü, ilaçlanacak alanın genel durumu, istila varsa yayılma oranı gibi değişkenlere göre belirlenmektedir. Haşere türlerinin her biri farklı yaşayış ve beslenme biçimine sahiptir. Her biri farklı karakter özelliklerine sahip olan haşere türlerinin bir ilaca gösterdiği direnç elbette aynı olmamaktadır. Bu sebeple, her haşere türü için ayrı bir ilaç ve ilaçlama yöntemi belirlenmektedir. Bu uygulamalar arasından Kemer böcek ilaçlama Esenler servisinin en çok tercih ettiği yöntemler; sıvı böcek ilaçlamajel böcek ilaçlama ve fare istasyonu uygulamalarıdır. Sıvı böcek ilaçlama uygulaması, en genel ilaçlama yöntemidir. Kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde uygulanır. Jel ilaçlama hamam böceği ve kalorifer böceği için tercih edilir. Kokusuz bir uygulamadır. Fare istasyonu ise fare zararlısıyla mücadelede en temiz ve kolay mücadele yöntemidir. İlaçlama uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak ve ilaçlama fiyatlarımızı öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

Havaalanı İlaçlama

Havaalanı İlaçlama

Haşere istilası durumlarında çoğu vatandaş ilk müdahale yöntemi olarak marketlerde satılan hazır böcek ilaçlarından yardım bekler. Ancak, yıllardır değişmeyen içeriği sebebiyle haşereler bu ilaçlara karşı bağışıklık geliştirmiştir. Evde istila halinde olan haşere kolonisinin çok büyük bir kısmı ilacın farkına bile varmaz zira düşük gramajlı bu ürünler haşerelerin asıl yuvalarının bulunduğu yerlerin yakınına bile yaklaşmaz. Yalnızca görünen kısımlarda dolaşan haşerelerin küçük bir kısmı etkilenir. Zeminde ölü böcekleri gören ev sahibi ise ilacın işe yaradığını düşünerek yeni bir ürün satın alır. Ancak bu durum, ilaçlama firmasıyla anlaşarak ödeyeceğiniz paradan daha fazlasını harcamanıza sebep olur ve bütçenize zarar verir. Bu nedenle haşere istilasında en doğru çözüm ilaçlama firmalarıyla anlaşarak ekonomik ve kesin çözüm sağlayan ilaçlama yöntemlerini gözden geçirmek olacaktır. Havaalanı böcek ilaçlama servisimiz; böcek ilaçlama firmaları arasında en uygun ilaçlama fiyatlarını sunmakla birlikte, kesin çözüm garantisi de vermektedir.

Havaalanı Böcek İlaçlama Firması

Firmamız, 30 yılı aşkın bir süredir böcek ilaçlama sektöründe olup, piyasanın nabzını tutmakta ve haşere türleri havaalani-bocek-ilaclamaüzerinde uzmanlaşarak ilaçlama faaliyetlerini sürdürmektedir. Her haşere türü için özel olarak geliştirilen ilaçlama yöntemleri ve özel böcek ilaçlarıyla çalışmalarını sürdüren uzman ilaçlama servisimiz İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine hizmet sağlamaktadır. İlaçlaması yapılan haşereler üzerine uzmanlık kazanan ve haşerelerin yuva yaptıkları alanları, beslenme şekillerini, davranış biçimlerini çok iyi tanıyarak bu doğrultuda hareket eden Havaalanı böcek ilaçlama servisi; haşere şikayeti yaşayan her danışana özel olarak yol göstermekte ve problem tamamen çözülünceye kadar alanda haşere takibi sağlamaktadır. İlk işlemde haşere problemi ortadan kalkmazsa ilaçlama servisimiz ikinci uygulamayı ücretsiz gerçekleştirecektir. Haşere sorunu ortadan kalkıncaya kadar ilaçlama ekibimiz evinizde takibe devam edecektir.

Havaalanı Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama fiyatları; haşere türü ve cinsi, ilaçlanacak alanın büyüklüğü, haşerenin yayılma oranı gibi belli değişkenlere göre belirlenmektedir. Buna göre, kullanılacak ilaç türü ve miktarı da ilaçlama fiyatlarını belirleyen durumlardandır. Sektördeki uçurum fiyat farkları sebebiyle ilaçlama firmalarına ön yargı duyan vatandaşlar için bu ön yargıyı yenmek üzere çabalayan Havaalanı böcek ilaçlama firması; en uygun ilaçlama fiyatlarıyla hizmet vermektedir. İlaçlama seçeneklerimiz hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Mayıs Böceği İlaçlama

Mayıs Böceği İlaçlama

Fındığa en çok zarar veren haşerelerden biri olan mayıs böceği, özellikle Karadeniz’deki fındık bahçelerinde görülür. Ancak tıpkı diğer haşereler gibi ormanlık alanların hemen hepsinde yaşamaktadır. Işığa gelen böceklerden biri olan mayıs böceği, halk arasında manas ya da kadı lokması olarak da bilinir. Özellikle kırsal kesimlerde, ormanlık alanlara yakın bölgelerde ve bahçeli evlerde mayıs böceği ilaçlama uygulaması gerçekleştirilmektedir. Doğru zamanda uygulandığı halde %100 sonuç almak mümkündür.

Mayıs Böceği İlaçlama Yöntemleri

Bu işlem için seçeceğiniz ilaçlama firması son derece önemlidir. İşinde uzman, deneyimli ve size gerekli tüm belgeleri sunacak firmalarla çalışmanız, işlemden sonuç almak açısından da insan sağlığı açısından da son derece önemlidir. 30 yıldır sektörde zirvedeki yerini koruyan firmamız; Sağlık Bakanlığı tarafından, insan sağlığına hiçbir zararı olmadığı onaylanan ilaçlarla işlem yapmaktadır. İnsan sağlığını ön planda tutan Esenler böcek ilaçlama servisi; her çeşit haşere üzerine ilaçlama işlemi yapmakta olup, sizlere %100 sonuç garantisi sunmaktadır. Alanında uzman ilaçlama ekibimiz ve 7/24 hizmetinizde olan çağrı merkezimizle sizleri haşere sorunundan tümüyle kurtarmak üzere bir telefon uzağınızdayız. Mayıs böceği, zifin (sarı orman gülü) çiçeğini çok sever. Bu göz önünde bulundurarak hareket edilmelidir. İlkel mücadele yöntemlerinde çiftçiler bu çiçeği yem olarak kullanmakta, ergin mayıs böceklerini gördükleri yerde imha ederek mücadele etmeye çalışmaktadır. Ancak bu yöntem günümüzde tercih edilmez ve profesyonel yöntemlerle daha pratik ve kalıcı çözümler sağlanabilmektedir. Mayıs böceğiyle kimyasal mücadeleye girişmek için bazı ölçümler vardır. Bu ölçümlerde metrekare başına 3 ya da daha fazla larva tespit ediliyorsa, bölgede mutlaka kimyasal ilaçlama uygulanması gerekmektedir. Mayıs böceği ilaçlama için doğru zaman Eylül başından Ekim’in 15’ine kadar olan süreçtir. Bu dönemde yapılan müdahaleyle larvalar henüz ergin olmadan toprakta iken yok edilir.

Mayıs Böceğinin Özellikleri

 • Larva iken beyaz, tombul ve c şeklinde olan mayıs böceği, ergin halini aldığında genellikle kızıl kahverengi görünüme sahip olur ve boyu 2,5-3 santimi bulur.
 • Ergin hale gelmesi Nisan-Mayıs aylarına denk geldiği için bu adı alır.
 • Pek çok haşere türü gibi güneş battıktan sonra harekete geçer ve ağaçlardan beslenir.
 • Yumurtalarını özellikle 2-3 yıldır işlenmemiş toprakların derinine bırakırlar.
 • Bir dişi tek seferde ortalama 60 adet larva bırakır.
 • Bir larvanın ergin olması 3 yılı bulmaktadır.
 • Erginleri ağaç yapraklarına, larvaları ise köklerini kurutarak fındığa zarar verir.
 • Zifin çiçeğini çok severler ve bunların bulunduğu alanlarda fındığı tercih etmezler.
 • Halk arasında manas böceği ya da kadı lokması olarak bilinirler.

Esenler Akrep İlaçlama

Esenler Akrep İlaçlama

İstanbul’un pek çok ilçesinde rastladığımız akrep zararlısı; özellikle Esenler civarında yoğun olarak gözlemlenmektedir. Bunun sebebi ise, bu haşere türünün rutubeti ve nemi sevmesi; insan artıkları ve küçük haşerelerle beslenerek hayatını sürdürmesidir. Doğal yaşam alanlarından uzakta kalan akrep ve diğer haşereler; insanların yaşam alanlarına dahil olmaktadır. Ve bu durum sağlık açısından büyük bir tehdit oluşturmaktadır. İnsan ve haşere varlığı bir arada olması halinde, ölüme varan sonuçlara yol açabilecek bir zemin hazırlamaktadır. Bu noktada; Esenler akrep ilaçlama olarak insan sağlığını ön planda tutuyor; haşerelerin varlığını tümden sonlandırmak adına çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Esenler Akrep İlaçlama

30 yıldır sektörde ilk sıradaki yerini koruyan Esenler akrep ilaçlama servisimiz; Sağlık Bakanlığı tarafından, insan sağlığına zararı olmadığı onaylanmış ilaçlarla, garantili ve sertifikalı bir oluşum olarak her geçen gün daha ileri gitmektedir. Her haşere türü için ayrı olarak geliştirdiği ilaçlama yöntemleri, müşteri memnuniyeti ve kesin sonuç odaklı çalışmaları ve titiz işçiliğiyle sizleri haşere derdinden kurtarmak üzere hizmet veren firmamız; 7 gün 24 saat bir telefon uzağınızda.

İstanbul’daki Akrep Türleri

Türkiye’de yaşayan akrep türleri genel haliyle çok zehirli (ölümcül), zehirli(tehlikeli) ve az zehirli olmak üzere üç grupta toplanır. Çok zehirli olan türler daha çok Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde görülmektedir. Ancak, son yıllarda İstanbul’da da zehirli akrep türleri tespit edilmiştir. Özellikle Avrupa yakası ve tarihi yarımada adı verilen, Fatih, Karaköy, Eminönü, Beyoğlu, Şişli bölgelerini kapsayan alanda çok defa zehirli akrep türüne rastlanmıştır. Bu durumda, akrep oluşumuna elverişli olan; eski ve ahşap binalar, rutubetli ve karanlık, güneş almayan evler, bahçeli ya da orman gibi alanlara yakın bulunan evler ciddi risk altındadır ve henüz bir istila yaşanmamışken önlem almak sağlık açısından son derece önemlidir. Göz ardı edilmemesi gereken bu vakalar dışında, İstanbul’da genelde az zehirli akrep türleri  tespit edilmiştir. Bu akrepler sağlıklı insanlarda ölümcül sonuçlar doğurmaz ancak, alerjik bünyeye sahip insanlar ve direnci düşük kimseler ciddi alerjik reaksiyonlar gösterebilmektedir. Akrep sokması durumunda gereken ilk yardım önlemleri alınmalı ve her ihtimal göz önünde bulundurularak vakit kaybetmeden sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Akrebin fotoğrafını çekmek mümkünse, uzmanların zehir seviyesini tespit etmek açısından faydalı bir hareket olacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına, akrep ilaçlama yöntemlerini değerlendirmek ve bilgi almak için Esenler akrep ilaçlama servisimizi arayabilirsiniz.

Esenler Fare İlaçlama

Esenler Fare İlaçlama

Bazı insanlar için akrep, bazıları için yılan, kimisi içinse küçük bir sinek dahi tiksindirici ve ürkütücü olabiliyor. Ancak fare; hemen her insanın zararlı ve mide bulandırıcı olduğu konusunda tek fikirde buluştuğu bir haşere türü olarak karşımıza çıkıyor. Fareler, haşere türleri arasında en hacimli ve en saldırgan zararlılardan biridir. Fare ilaçlama konusu bu sebepten ötürü insanların son derece ısrarcı olduğu bir alandır. Esenler fare ilaçlama servisimiz; tüm haşere türleri ilaçlama işlemlerini uygulamasına rağmen, en çok fare ilaçlama konusunda yardım talebi almaktadır. Fare ilaçlama konusunda sektörde ilk sıradaki yerini koruyan firmamız, uzman ekibi ve özel ilaçlama teknikleri ile ilaçlama konusunda %100 başarı elde etmektedir.

Esenler Fare İlaçlama

Fare ilaçlama denince insanların ilk aklına gelen fare zehri ve fare kapanı oluyor. Fakat bu yöntemler her fare için aynı etkiyi yaratmamakla birlikte son derece ilkel bir yöntem olup sizi farelerin ölülerini toplamak zorunda bırakıyor. Ayrıca, fare ölüsü evde bulunduğu sürece hastalık riskini iki kat artırıyor. Evinizin içinde veya çevresinde bulunan fare yuvalarından birini ilaçlamayı ihmal ederseniz tüm ilaçlama zahmetiniz boşa gider. Böylece hem bütçenize hem de emeğinize yazık etmiş olursunuz. Ancak, deneyimli ve uzman fare ilaçlama firmalarından yardım alırsanız kesin ve etkili sonuca kısa yoldan ulaşabilirsiniz.30 yıldır sektörde olan Esenler fare ilaçlama servisimiz, yıllardır edindiği deneyimle ve uzman kadrosuyla her geçen gün kendini daha da geliştirmekte; insan sağlığına zararı olmayan Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla çalışarak en uygun ve en kesin sonuç veren ilaçlama yöntemleriyle sizleri haşere derdinden kurtarmaktadır. Merdiven altı ilaçlar kullanan garantisiz ve sertifikasız firmalara karşı sektörde zirveye oynuyor, başarıdan başarıya koşuyoruz. İstanbul’da fare ilaçlama Anadolu yakası ve Avrupa yakasındaki tüm ilçe, mahalle ve köylerde gerçekleştirmekte olduğumuz bir uygulamadır. Sizler de fare şikayetleriniz için 7/24 hizmetinizde olan çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Fare ilaçlama nasıl yapılır? Fare ilaçlama yöntemleri nelerdir?

Fare ilaçlama uygulaması iki etaptan oluşmaktadır. İlk olarak uzman ekibimiz evinizi inceleyerek fare türünü ve yayılma oranını tespit etmekte, çeşitli değişkenlere göre ilaç türünü ve uygulama çeşidini belirlemektedir. Buna bağlı olarak; sizlere gereken güvenlik talimatlarını verip uygulamaya başlarlar. Esenler fare ilaçlama konusunda tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Doğal Sivrisinek Kovucu Sprey

Doğal Sivrisinek Kovucu Sprey

Yaz aylarının kabusu sivrisineklerle mücadele etmenin kalıcı bir yolunu bulamasak da, her yıl çeşit çeşit önlemler deniyoruz. Bu önlemler arasında, marketlerde ve eczanelerde satılan kimyasal içerikli sivrisinek kovucu spreyler en çok rağbet gören seçenekler arasında yer alıyor. Ancak, bu spreylerin insan sağlığına zararını hiç düşündünüz mü? Sivrisineklerden korunmak için sıktığımız bu spreyler, vücudumuzda sivrisineğin kendisinden daha büyük bir tahribata sebep oluyor olabilir. Sinek kovucu sprey zararlarından söz etmişken, doğal sivrisinek kovucu sprey tariflerinden de bahsedelim.

Doğal Sivrisinek Kovucu Sprey Tarifleri

 • Limon ve karanfil: Olgunlaşmamış limon ya da lime limonu avuç içinizde yuvarlayarak suyundan yararlanma şansınızı artırın. Ardından limonu ortadan ikiye bölün. karanfil tanelerini limonun iç kısımlarına saplayarak en çok sivrisinek gördüğünüz alana bırakın.
 • Nane limon yağı spreyi: 1 su bardağı su, 5 damla limon yağı, 10 damla nane ya da fesleğen yağını püskürtme ağzı bulunan bir şişede iyice çalkalayın. Bu karışımı ihtiyaç duyduğunuz anda cildinize uygulayın. Bunun, doğal sivrisinek kovucu spreyler arasında en iyi sinek kovucu sprey olduğunu söyleyebiliriz.
 • Elma sirkesi spreyi: 1 su bardağı elma sirkesi, birer tutam kurutulmuş lavanta, adaçayı, biberiye, nane ve kekiği karıştırın. İki hafta boyunca her gün iyice çalkalayarak buzdolabında muhafaza edin. İki haftanın sonunda süzüp püskürtme başlığı bulunan bir şişeye aktarın ve üzerine yarı yarıya içme suyu ekleyin. Spreyiniz kullanıma hazır, gönül rahatlığıyla cildinize sürebilirsiniz. Ancak bu, anlık çözüm arayışında olanlar için uygun bir tarif değil.
 •  Badem içeren sivrisinek losyonu: 50 ml badem yağı, 10 damla fesleğen yağı, 10 damla ıtır çiçeği yağını karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz.
 • Lavantalı sivrisinek losyonu: 25 ml lavanta yağını, 25 ml nemlendirici özellikli kremin içerisine damlatın ve karıştırın. Bu karışımı açıkta kalan kol, yüz, ayak ve bacak gibi sivrisineklerin ısırabileceği bölgelerinize sürün. Böylece hem sinek ısırığından kurtulmuş, hem de cildinizin ferahlamasını sağlamış olacaksınız.
 • Tüm böcekler için etkili losyon: 4 litre sıcak su, 1/4 fincan kastil, 10 damla nane yağı, 10 damla lavanta yağı, 10 damla portakal yağı, 5 damla sedir ağacı yağı, 5 damla limon otu (yalancı melisa) yağı, 5 damla çay ağacı yağı ve güzel koku vermesi için (isteğe bağlı) çam yağını karıştırarak zemini ve camların önünü silin. Daha güçlü bir koruma için bu karışıma pamuk batırıp pencere ve kapı diplerine koyabilirsiniz. Bu karışım sayesinde tüm haşere türlerini evinizden uzak tutmuş olacaksınız.

Bu karışımlar işe yaramazsa 7/24 hizmetinizde olan çağrı merkezimizi arayarak haşere ilaçlama hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1
Merhaba, ilaçlama hakkında bilgi almak için mesaj yazabilirsiniz.
Powered by
bocekler bocekler.net böceklerden kurtulma yolları