Böcek isimleri

bocek-isimleri

Böcek isimleri, çoğu zaman ev ya da iş yerlerimizde bir böcek türünün çevreye verdiği rahatsızlık, istila, mikroptan şikayetçi oluruz. Söz konusu olan böcek türünün ismini söylemeye gelince her birimiz önce biraz afallarız. Çünkü böcek isimlerini çoğumuz bilemeyiz. Ancak tasvir etmeye çalışırız.

Halk arasında mekan göre şekillenen böcek isimleri de mevcuttur. Örneğin; Hamamböceği, Kalorifer böceği, Karafatma, isimlerini bu şekilde alırlar.

Böcekleri yeterince tanıyor muyuz?

bocek-isimleri
bocek-isimleri

Çağrı merkezimize gün içinde veya gecenin bir yarısında gelen telefonlarda bazı böcekler tarif edilerek isimleri sorulmaktadır. Böcek isimlerini bilmemiz gerekiyor mu gibi bir soru aklınıza gelebilir. Dilerseniz böcek isimlerini bilmenin faydaları üzerinden geçelim.

 • Böcek veya böcek türünün ismini bilmemiz veya türünü fark etmemiz bize böcek türünün hangi familyadan olduğunu, ayrıca zararları ve mücadele yöntemlerini belirlememize de olanak tanır.
 • Her böcek yaşam alanlarımıza salya ve dışkılarını bırakır. Dolaysıyla böcek türünün ismini bilmemizde her zaman fayda vardır.
 • Böceklerin çevreye mikrop yaydığı ve taşıdığı bilinmektedir. Ancak evimizde veya iş yerimizde bulunan böcek türünün zehirli olması ve zarar vermesinin önüne geçmek için böcek isimlerini bilmemizde her zaman fayda vardır.

Böcek türleri ile ilgili olarak bilmemiz gereken temel etkenlerden bir de; böceklerin ev ve iş yerlerimize barınma, besin ve en önemlisi üremelerini gerçekleştirmek istemeleri gibi önemli nedenler yer almaktadır.

Böcekler ve böcek familyasının üyeleri çok hızlı üreme gerçekleştirir ve hızlı çoğalırlar. Bu konuda insanlar çoğu zaman bireysel yöntemlerle mücadele yollarına gitse de sonu hüsranla biten bir noktaya varır. Böceklerin isimleri türleri, şekilleri ne olursa olsun yapılması gereken ve önlem alınması gereken ilk adım, dışarıdan profesyonel bir böcek ilaçlama şirketinden destek alınmasıdır.

Bu konuda uzmanlar uyarıyor. Böcek ilaçlama kolay ve basit bir uygulama değildir. Alanında uzmanlık gerektirir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmayan bir firma, kullandığı ilaçların TSE yüksek kalite standartlarına uymaması gibi problemler sizleri hiç bilmediğiniz bir uçurumun eşiğine sürükleyebilir.

Çevreniz ve sevdikleriniz için, ekonomik ve garantili ilaçlama sistemimiz 7/24 hizmetinizdedir. İlaçlama şirketimizi arayarak böcek isimlerini hatta tek bir kırıntısını bile bırakmadan gönül rahatlığı ile böcek ve böcek türlerinden kurtulabilirsiniz.

Kene ilaçlama

kene-ilaclama

Kene ilaçlama işlemi, ölümcül reaksiyonlara neden olabilecek hastalıkların yayılmasına neden olan kenelere karşı alınan bir önlemdir. İnsanlara çeşitli hastalıklar bulaştıran keneler, çabuk üreyen parazitlerdir. Kenelerden kurtulmak için vakit kaybetmemeli, en kısa sürede profesyonel firmalardan destek sağlanmalıdır. Uzun yıllardır sektörde faaliyetlerini sürdüren firmamız, birçok haşere ve parazit türünü Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla ilaçlamaktadır.  7/24 verilen hizmetlerimizle, kısa süre içerisinde keneleri kontrol altına almaktayız.

kene-ilaclama
kene-ilaclama

Keneler Üzerinde Nasıl Kontrol Sağlanır?

Kene ilaçlama işlemleri, şirketimiz tarafından garantili yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Sıvı kene ilaçlarımız, en dar alanlara bile etki etmektedir. Keneler, çok küçük parazitlerdir. Alanda bulunan yumurtalarını da tespit etmek çok güçtür. Kene ilaçlama işlemlerinde önemli olan, yumurtaları ilaçlamaktır. Yumurtalar ilaçtan etkilenmezse, kısa süre sonra erişkin hale gelebilirler. Erişkin hale gelen yumurtalar, bir süre sonra alanı istila edeceklerdir. Kene yuvalarını ve yumurtalarını tespit etmek, profesyonellik gerektirmektedir. Amatör kişiler ve firmalar tarafından yapılan işlemler, başarılı sonuçlar sağlamayacaktır. Kene ile mücadele etmek için profesyonel kişi ve firmalardan hizmet almanız gerekmektedir.

Kene ilaçlama hizmetlerimiz, alanında uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Kış mevsiminde üremesini gerçekleştiren ve yaz aylarında yaşam alanlarımızı istila eden keneleri yılın her mevsiminde ilaçlamaktayız.

Kenelerin Zararları Nelerdir?

Parazitler grubu içerisinde yer alan bu zararlılar, insanlara çeşitli hastalıkların bulaşmasına neden olurlar. Tehlikeli parazitler, kan ile beslenmektedir. Kan ile beslendikleri için birçok canlı arasında hastalık taşımaktadırlar. Hayvanlarda bulunan tehlikeli hastalıkları da, insanlara bulaştırabilirler.

Kene Nasıl Çoğalır

Kenelerde üreme diğer haşere türlerine göre büyük farklılıklar gösterir. Yumurtlama evresi, kan emdikten hemen sonra başlar. Konak canlının vücudunda çiftleşen kenelerden, erkek olan çiftleşmenin hemen sonrasında ölür. Bunun yanı sıra dişi kene tamamen şişinceye dek kan emmeye devam eder ve uygun bir ortam (taşlık ya da ağaçlık karanlık bir bölge) bulduğu anda canlı vücudunu terk eder. Bulduğu uygun ortamda ortalama olarak bin 15 bin arası yumurta bırakan dişi kenelerin bu aşamadan sonra bazı türleri ölürken, bazı türlerde yaşam devam eder. Çok hızlı bir şekilde üreyen keneler, genellikle açık alanlarda yuva yapar.

Kenelerden Bulaşan Hastalıklar

 • Lyme hastalığı
 • Kırım Kongo kanamalı ateşi
 • Q ateşi
 • Akdeniz benekli ateşi hastalığı

Bu hastalıklardan kaliteli kene ilacı kullanarak hizmet veren, profesyonel şirketler yardımı ile kurtulabilirsiniz. Esenler ilçesinde ve bu ilçenin tüm semtlerinde kenelerin oluşturabileceği sorunlar, ekonomik olarak hizmet veren kene ilaçlama şirketimiz tarafından çözüme kavuşturulmaktadır. Tek yapmanız gereken, müşteri temsilcilerimizden randevu talep etmek olacaktır.

Kalorifer Böceği İlaçlama

kalorifer-bocegi-ilaclama

Boyutları küçük olan bu haşerenin 500 kadar türü bulunmaktadır. Boyut olarak büyük olanları, genellikle tropik bölgelerde yaşamaktadır. Kalorifer böceği ilaçlama hizmetlerimizle, en dar alanlarda bile bu böcekler üzerinde tam kontrol sağlamaktayız. Boyutları 1-1.5 cm arasında değişkenlik gösteren bu böcekler, hızlı hareket etmektedir. Uzman personellerimiz tarafından, profesyonelce ilaçlanmakta ve yaşam alanlarınızdan tamamen uzaklaştırılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla yürüttüğümüz çalışmalar ile güvenilir yollarla kalorifer böceği ile mücadele etmekteyiz.

kalorifer-bocegi-ilaclama
kalorifer-bocegi-ilaclama

Garantili ve Profesyonel Haşere Kontrol

Şirketimiz işlemlerinde kaliteli kalorifer böceği ilacı kullanmaktadır. Kaliteli jel ve sıvı ilaçlarla, işlem yapılmaktadır. Şirketimiz, teknolojinin bütün gelişmelerini yakından takip etmektedir. Dünya standartlarında verdiği hizmetlerle, çözüm odaklı çalışmaktadır. En kaliteli ekipmanlarla kalorifer böceği ilaçlaması yapmakta, alanda böceklerin sonunu getirene kadar işlemlerine devam etmektedir.

Uzmanlarımız haşereler üzerinde tam kontrol sağlamak için haşerelerin alana giriş noktasını tespit etmektedir. Haşerelerin yuvası, yumurtalarını bıraktığı alanlar ve çıkış noktaları detaylı olarak ilaçlanmaktadır. Haşereler ilaçtan etkilendikten sonra, yuvalarında ölmektedir. Bu şekilde hiçbir temas gerçekleştirmeden kalorifer böceğinden kurtulabilirsiniz.

Kalorifer Böceğinin Yaşam Alanlarımıza Geçiş Noktaları

 • Su ve kalorifer borusu sızıntıları
 • Tuvalet borusundan
 • Mutfaktaki çatlak duvarlardan
 • Kömürlük, depo gibi alanlardan

Kalorifer Böceği Nerede Yaşar?

Nemli olan her yerde yaşayabilirler. Sıcak alanların tümünde yaşamlarını sürdürebilirler. Depo, kömürlük, tuvalet, banyo ve mutfak gibi alanların kuytu köşe kısımlarında yuva yapabilirler. Yuvalarını kurdukları alanlar, bakterilerin bulunduğu alanlar olduğu için bu böcekler sağlığımıza zarar vermektedir. Özellikle mutfaklarımızda vakit geçirmeleri, çeşitli hastalıklara yakalanmamıza neden olmaktadır. Dünyanın en büyük kalorifer böceği Güney Amerika’da yaşar ve yaklaşık 15 cm uzunluğunda olup iki kanat arası uzunluğu da 30 cm civarındadır. İskeletleri vücutlarının dışındadır. Yılda birkaç defa iskelet, yani kabuk değiştirirler. Kalorifer böceklerinin kabuğu 8 saat geçtikten sonra normal rengini alır. Kafası kopuk olarak 1 hafta yaşayabilir.

Kalorifer böceklerinin antenleri çok küçük miktarlardaki nem ve yiyeceği tespit edebilir. Çok güçlü duyuları vardır ve en küçük bir hava akımına karşı bile hassastırlar. Bazıları kanatlıdır ve yürürler.

Çıyan Nerelerde Bulunabilir ?

ciyan-nerelerde-bulunabilir

Çıyan Nerelerde Bulunabilir ? Böcekler arasında oldukça zararlı ve çok değişik fizyolojide olan çıyanlar, ülkemizde de bol miktarda bulunurlar. Özellikle karasal iklimin hakim olduğu bölgelerde daha zehirli türleri olan çıyanlar, kırkayak ve tespih böceği gibi haşerelerle aynı familyanın en tehlikeli üyesidir. Peki çıyan nerelerde bulunabilir ?

 • Genellikle betonlaşmanın hakim olmadığı yerlerde, topraklar arasında bol miktarda bulunurlar.
 • Betonlaşan yerlerde ise duvar diplerinde, bodrum katlarında, taşların altında, kaldırımlarda bulunabilirler. Özellikle apartmanlarında ilaçlama yaptırmadığı halde haşere sorunları da olmadığını söyleyenler, genellikle bodrum katlarında çıyan olan haşerelerdir. Çünkü çıyanlar etçil beslendiğinden bir apartmanın tüm haşere faaliyetini yok edebilir. Bu durum insanlar için de oldukça tehlikelidir.
 • Nemli yerleri de çok seven ve karidesgillerle bir bağlarının olduğu düşünülen çıyanlar, su testilerinin içinde, su birikintilerinin olduğu yerlerde de fazlasıyla bulunurlar.
 • Ayakkabıların içinde, halıların altında ya da kumsallarda kumlara gizlenmiş şekilde de bulunabilirler.
 • Çıyanlar nerede olurlarsa olsun, türleri ne olursa olsun insan sağlığı açısından oldukça tehlikelidirler. Özellikle böcek sokmaları açısından haşereler içinde en zararlı olan çıyan sokmaları, derhal müdahale edilmesi gereken bir hastalıktır.
ciyan-nerelerde-bulunabilir
ciyan-nerelerde-bulunabilir

Çıyanlarla Mücadele Yolları

Her böcek türünde olduğu gibi çıyanlarla da mücadele ederken yapılması gereken ilk ve tek şey iyi bir ilaçlama firmasından yardım almaktır. Esenler’de siz değerli halkımızın tüm böcek şikayetlerini anında yok eden firmamız, sadece çıyan ilaçlama işlemlerinde değil tüm böcek ilaçlamalarında 7/24 hizmetinizdedir. Bahçe ilaçlama, fabrika ilaçlama, ev ve iş yeri ilaçlama hizmetlerinde daima sizlere en garantili sonuçları sunmaktayız.

Esenler İlaçlama firmamıza ulaşmak için iletişim numaralarımızdan bizleri arayabilir ya da talep formlarımızı doldurabilirsiniz. Firmamız alanında en kurumsal olan ilaçlama firmasıdır.

Evdeki Böceklerden Kurtulma Yolları Nelerdir ?

evdeki-boceklerden-kurtulma-yollari

Evdeki böceklerden kurtulma yolları nelerdir diye aklınızdan sorular geçiyor ise doğru adrestesiniz. Böcekler, hayvan familyasının en kalabalık üyesi olmasına rağmen, her zaman da onlardan kurtulmak adına çözümler ve çareler aranmaktadır. Çünkü haşereler bizlerin sağlığına zarar verirler, maddi hasarlara neden olurlar, prestij kayıplarına yol açarlar.

evdeki-boceklerden-kurtulma-yollari
evdeki-boceklerden-kurtulma-yollari

Bu nedenle de özellikle evdeki böceklerden kurtulmak yolları nelerdir konusunda sıklıkla yeni ve farklı yöntemlerle işlemler yapılamaya başlanmıştır. Evdeki böcekler ile mücadele için uyguladığımız ilaçlama yöntemlerinin başında sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama gelir. Firmamızda uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri başlıklar altında sıralanacak olursa;

 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama
 • Fare İstasyonları

Artık bilinçli olan herkes biliyor ki, böceklerle –özellikle eve giren böceklerle- tek başına mücadele etmek geçersiz bir yoldur. Mutlaka iyi bir böcek ilaçlama servisinden destek alınmalı, haşerelere karşı ilaçlama işlemleri ile başa çıkılmalıdır.

Ev ilaçlama Fiyatları

Ev ilaçlama fiyatları sıcaklıkların gelmesiyle beraber uyguladığımız kampanyalı fiyatlarla bütçenize dost bir şekilde oluşturulmuştur. Yaşam alanımızı istila eden evdeki böceklerden kurtulmak için profesyonel bir ekipten destek almanız gerektiğini artık biliyorsunuz.

Evimizde karşılaştığımız ve sayıları her gün hızla çoğalan haşereler şöyledir: Fare türleri, sinek, kırkayak, kulağakaçan, hamam böceği, kalorifer böceği, akar, mayt ve mite, kertenkele, karınca, uyuz böceği, tespih böceği, tahtakurusu, gümüş böceği, pire, tatarcık sineği, örümcek gibi. Bu saydığımız haşerelerden kurtulmak için oluşturulan ev ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

 • İlaçlama yapılacak haşerenin türü ve yoğunluğu
 • İlaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı
 • İlaçlama yapılacak alanın büyüklüğü etkili roloynar.

Yukarıda saydığımız haşerelerden en etkili ilaçlarla ve en iyi koruma sağlayan yöntemler neticesinde kurtulmak için Esenler’de sunduğumuz ilaçlama hizmetlerine sizler de ulaşabilirsiniz. Esenler İlaçlama firmamızın çağrı merkezleri haftanın her günü ve 24 saati hizmetinizdedir.

Evdeki Böcekler ile Mücadele

 • Evdeki böcekler ile mücadele haşerelerden kurtulmak için uygulanan işlemlerin tümüne verilen addır. Haşerenin bulunduğu alan ve türüne göre belirlediğimiz ilaçlama yöntemleri ile en kısa sürede haşereleri hayatınızdan çıkardığımız gibi uyguladığımız indirimli fiyatlar ile bütçenize dost bir anlayış taşıyoruz. Evdeki böcekler ile doğal mücadele sonuç vermediği gibi maddi kayba neden olur. Bütün bunları yaşamamak adına Esenler Böcek İlaçlama firmamızı arayabilir, yaşam alanınızı istila eden böceklerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. İlaçlama servisinin yapacağı işlemlere ek olarak bazı ufak önlemlerle de böceklere karşı mücadele verilebilir.
 • Bu önlemlerin başında da evin temizliği gelir. Temizliğine dikkat eden her evde haşere faaliyetleri oldukça sınırlıdır.
 • Genellikle çöpleri gece boyunca evde bekleten kişilerin de evlerinde haşere faaliyeti çok fazladır. Derhal çöpler az olsa bile çöpe atılmalıdır.
 • Bulaşıkları yıkamayıp bekleten evlerde de –hatta bulaşık makinesinde bekletilse bile- haşere faaliyetleri fazla olur. Bu nedenle pis tabak ve bardakları bekletmeden yıkamalıyız.

Bir önceki yazımız olan Çıyan Nerelerde Bulunabilir ? başlıklı makalemizde çıyan ilaçlama, Çıyan Nerelerde Bulunabilir ve çıyanların zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

fare-yakalama-teknikleri

Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ? Fare türleri, dünyanın var oluşundan bu zamana kadar aktif şekilde rol oynayan, hayvan familyalarının oluşum sürecinde ilk sıralarda oluşan, bu nedenle de oldukça gelişkin bir fizyolojik yapı ile beyin gücüne sahip olan bir haşeredir.

fare-yakalama-teknikleri
fare-yakalama-teknikleri

Farelerin Özellikleri ve Fare Türleri

En bilinen özellikleri elbette ki bu canlıların kemirgen olmalarıdır. Kemirgen olmalarına karşın haşere olarak adlandırılmalarının tek sebebi ise, böcek ilaçlama şirketleri tarafından farelerle mücadele edilmesidir. Genellikle siyah, beyaz ve gri renklerinde olan, uzun kuyrukları ile tanınan ve çok hızlı hareket eden fareler, oldukça güçlü reflekslere de sahiptirler. Peki fare türleri nelerdir?

 • Kangru faresi,
 • Lağım faresi,
 • Fındık faresi,
 • Çatı faresi,
 • Ev faresi gibi…

Farelerle Mücadele Yolları

Farelerle mücadele ederken genellikle boş yöntemlere başvurulmakta, artık farelerin dahi tenezzül edip kanmadığı yollarla onlardan kurtulabilineceği düşünülmektedir. Evin belli yerlerine yapışkan koymak, kapan ve tuzaklarla fareleri kandırmaya çalışmak oldukça geçersiz ve başarısızdır.

Fare yakalama teknikleri nelerdir sorusuna verilebilecek en garantili cevabı fare istasyonları vermektedir. Oldukça modern bir çözüm olan fare istasyonları ile tüm kemirgen türlerinden en kolay şekilde kurtulabilirsiniz. Bu yöntemi de ancak iyi bir ilaçlama şirketi uygulayabilmektedir.

Esenler İlaçlama olarak sunduğumuz tüm modern ve yeni tekniklerden oluşan ilaçlama yöntemlerimizle, Esenler’de yer alan tüm zararlı böcek faaliyetlerini yok etmekteyiz. Fare ilaçlama işlemlerinde bizlerden destek almak için iletişim bölümümüzde bulunan numaraları yılın her gününde her saatte arayabilirsiniz.

Gümüş Böceği Nerelerde Bulunur ?

gumus-bocegi-nerelerde-bulunur

Gümüş böcekleri nerelerde bulunur? Sorusunun kesin bir yanıtı yoktur çünkü haşereler yaşamın bütün alanlarında karşımıza çıkabilmektedir.

Gümüş böcekleri isim olarak hemen herkes tarafından farklı farklı bilinmektedir. Genel adlarıyla kağıt yiyen böcek, gümüşçün, kitap böceği, balık böceği gibi isimlerle anılırlar. Bu şekilde anılmalarının nedeni ise bu haşerenin hem dış özelliklerinden hem de beslenme şekillerinden dolayıdır.

gumus-bocegi-nerelerde-bulunur
gumus-bocegi-nerelerde-bulunur

Adını sahip olduğu renkten alan gümüş böceği ile geleneksel yollar ile baş etmeye çalışmak sonuç vermediği gibi ekonomik kayba neden olur.

Gümüş böceği ile mücadele etmenin tek yolu profesyonel gümüş böceği ilaçlama uygulaması yaptırmaktır. Gümüş böceği ilaçlama uygulamasında kullandığımız böcek ilaçları Sağlık Bakanlığından onaylı olup, bütün yasal prosedürleri yerine getirmiştir.

Gümüş böceği ve diğer tüm haşerelerden kurtulmak için Esenler Böcek İlaçlama firmamızı günün her saati arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Gümüş Böceği ile Mücadele

Gümüş böceği ile mücadele yaşam alanımızı istila eden haşereler karlı alınan önlemelerin tümünü içerir. Gümüş böceği ile mücadele etmek için bu haşereyi çok iyi tanımanız gerekmektedir. Gümüş böceği özellikleri başlıklar altında sıralanacak olursa;

 • Gümüş böceklerinin özellikleri arasında en önemlisi balıklara benzetilmeleridir.
 • Hem renk olarak hem de fizyolojik özellik olarak balıklara çok benzeyen gümüş böcekleri, renklerinden dolayı da bu ismi almışlardır.
 • Kağıt yiyen böcek, kütüphane böceği gibi isimlerle anılmasının bir başka nedeni de bu haşerenin kağıtlarla beslenmesidir.
 • Özellikle evlerinde çok fazla kağıt, defter, kitap olanların en sık şikayet ettiği haşerelerden biri gümüş böcekleridir.
 • Nemli ortamları seven bu haşere oldukça esnektir. Evlere de genellikle bahçelerden girer ve bu nedenle sık sık bahçe ilaçlama işlemleri yapılmalıdır.
 • Boyları değişken olabilse de gümüş böcekleri ortalama olarak 2-3 cm’dir.
 • Genellikle rutubetli evlerde, kütüphanelerde, duvar kağıdı ile kaplı iç cephesi olan evlerde, tahtadan eşyaların bulunduğu yerlerde, kitapçılarda bulunurlar.

Gümüş böceği ile mücadele ederken uyguladığımız yöntemler son teknolojiye uygun ve sağlığınızı tehdit edecek hiçbir unsur bulundurmamaktadır. Gümüş böceğinden kurtulmak için firmamızı 7/24 arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böceği ilaçlama gümüş böceğini yok etmek için uygulanan profesyonel uygulamaya verilen isimdir. Gümüş böceğinden kurtulmak için, yapmanız gereken tek şey gümüş böceği ilaçlama işlemleri yaptırmaktır.

Böylelikle hem bu haşereden en hızlı şekilde kurtulabilir hem de sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz. Gümüş böcekleri ile mücadele etmek ya da tüm böceklerden kurtulmak için sizlere Esenler’de her zaman yetkin bir hizmet sunan firmamız, evdeki böceklerden kurtulmak konusunda, açık ya da kapalı mekan ilaçlatmada, fabrika, yurt gibi büyük alanları ilaçlamada her zaman yanınızdadır. Esenler Haşere İlaçlama firmamıza, her gün ve günün her saatinde ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ? başlıklı makalemizde Esenler İlaçlama, fare ilaçlama ve fare türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

 

 

Güve ilaçlama

guve-ilaclama

Güve ilaçlama insanların daha sağlıklı ve yaşam kalitelerinin korunması için yapılması gereken bir yöntem çeşididir. Güve ile doğal mücadele girişimleri sonuç vermemekle beraber maddi kayba neden olur. Güve ile mücadele etmenin tek yolu profesyone güve ilaçlama işlemi uygulamaktır. Güveleri yok etmek için güvelerin özelliklerini bilmek gerekiyor. Bunları sıralayacak olursak;

 • Güve böcekleri; odun, kumaş, kürk gibi maddelerden beslenen ve çeşitli cinsten böcek grubuna verilen genel bir isimdir.
 • Güve böcekleri çok küçük, uçuşan, kanatları pullarla kaplı zehirli bir böcek türüdür. Güveleri üredikleri ortamda yok etmek gerekmektedir.
 • Özel kimyasal ilaçlar ve giysiler kullanılarak yapılması gereken bir uygulama söz konusudur.
 • En tehlikeli güve türleri halı ve giysilerin üzerinde bulunan ve kemiren güve çeşididir. Kürk, yünlü elbise, yün halılar, ipek halılar, perde ve birçok ev tekstili ürünlerini kemiren güveler maddi zarara yol açtığı için güve ilaçlama yapılması şarttır.
 • Gıda ürünleri ve özellikle tahıl grubu ile beslenen güve böcekleri çok ciddi hastalıklara ve insan sağlığında geri dönüşü olamayan zararlara sebebiyet vermektedirler.
 • Güve böcekleri tarafından bir kısmı yenmiş tahıllar ile yaptığınız yiyecekler sağlığa son derece zarar vermektedir. Ayrıca güvelerin boyları bulundukları ortama göre 10 milimetreye kadar çıkabilmektedir.
guve-ilaclama
guve-ilaclama

Güveleri yok etmek ve sağlığınızı tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için firmamızı günün her saati arayabilir, indirimli fiyatlarımız ile haşereleri yaşamınızdan çıkarabilirsiniz.

Güve ile Mücadele

Güve İle Mücadele konusunda bireysel yöntemler son derece yetersiz ve ilkel kalmaktadır. Güve böceklerinden kurtulmak için mutlaka yaşam alanlarınızda özel ilaçlar ile bu böceklere müdahale etmeniz gerekmektedir. Ancak güve ilaçlama için dışarıdan alacağınız ürünler çoğu zaman tek başlarına yeterli olmamaktadır. Çünkü bir hayli inatçı ve koku konusunda hassas olan güve böcekleri ilacın kokusunu metrelerce öteden algılamaktadırlar. Ve bu şekilde saklanarak kendilerini koruyabilirler. Böylece yaptığınız ilaçlama güveler üzerinde yeterli etkiyi yapamayacaktır.

Güve İlaçlama Fiyatları

Güve İlaçlama Fiyatları pek çok ilaçlama yönteminde de olduğu gibi yapılacak alana göre, güve türlerinin ortamdaki yoğunluğuna göre, ortamda kullanılacak ilaç miktarına hatta kullanılacak ilacın cinsine göre değişiklik göstermektedir. Güveleri yok etmek firmamızda uygulanan güve ilaçlama fiyatları maliyet oluşturma aşamasında;

 • ilaçlama yapılacak güvenin türü ve yoğunluğu
 • ilaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı
 • ilaçlama yapılacak alanın metrekare cinsinden büyüklüğü belirleyici olur.

Güve ilaçlama fiyatları ve güve ile mücadele ile ilgili aklınıza takılan bütün sorulara irtibat numaramızı arayarak cevap bulabilir, haşereleri yaşamınızdan kısa sürede çıkarabilirsiniz.

Güve ilaçlama Firmaları

Güve ilaçlama Firmaları profesyonel ilaçlamayı iyi bilmelidir. Zira yapılacak en ufak bir hata telafisi imkânsız sonuçlar doğurmaktadır. Bu yüzden ilaçlama yapacak firmaların Sağlık Bakanlığından yetkinlik belgesi sahibi olmaları bir zorunluluktur. Güve ilaçlama firmaları ile çok hızlı bir şekilde irtibata geçilmelidir. İrtibat konusunda geç kalınması güve böceklerinin yaşam alanınızda daha çok var olmasını ve hızla üreyip yerleşmesine neden olacaktır. Kendinizi ve ailenizi kesinlikle riske atmamak için güve ilaçlama işlemini asla bireysel olarak yapmamalısınız. Güve ile mücadele tek başınıza yapıldığında sen yazık ki sonuç vermemektedir.

Bir önceki yazımız olan Böcek İsimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arıların insan hayatı üzerindeki tehlikesi

arilarin-insan-hayati-uzerindeki-tehlikesi

Arıların insan hayatı üzerindeki tehlikesi, Evrende her canlının biyolojik ve fiziksel bir döngü etrafında doğaya hem yararı hem de zararları vardır; ve her canlı, tabiatına uygun olarak yaşadığı ortam, besinler, fizyolojik özellikleri gibi kavramlarla kodlanarak var olmuştur.

Bunun bir örneği olan arıların tabiata ve insanlara oldukça fazla yararları olmakla birlikte zararları da bir o kadar tehlikeli ve ölümcül olabilir. İnsanlar için yararlı olan bal arısı üretkendir ve bu özelliğinden birçok canlı faydalanır. Bunun aksine yaban arısı ise kuyruk kısmında bulunan iğnesi ile insanları ve hayvanları ısırabilir.

Yaban arısı çeşidi insanların faydalandığı meyve ve sebzelere konar ve bunların suyunu çekerek beslenir. Bu işlem sonrasında ise meyve ve sebzelerin verimli ürün vermesi kıtlaşır.

Arılar hakkında kısa bilgi

Arı sokmasına karşı duyarlı olan insanlar için bunun sonucu ölümle bile sonuçlanabilir. Her zaman için sağlığımızla ilgili tehdit oluşturan canlılara karşı tedbir alarak kendimizi korumak zorundayız. Arılar yaşadıkları bölgeye, ülkeye, bitki örtüsüne ve farklı kategorik özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Türlerine göre ana arı, işçi arı, bal arısı, eşek arısı, tarla arısı, kazıcı arısı vb. olmak üzere ayrılırlar. Aynı zamanda türlerine göre renkleri de sarı, kahverengi, alacalı olmak üzere ayrılır.

arilarin-insan-hayati-uzerindeki-tehlikesi
arilarin-insan-hayati-uzerindeki-tehlikesi

Koloni halinde yaşayan arıların her birinin farklı görevi vardır. Kendilerine karşı herhangi bir tehdit algıladıklarında toplu halde saldırıya geçerler. Herhangi bir arı türü tarafından ısırılan kişi zaman kaybetmeden doktora başvurmalıdır, aksi halde olumsuz sonuçlarla karşılaşma riski çok yüksektir.

Bu sebeplerden ötürü yaşadığımız alanları her zaman arılara karşı müdafaa etmek zorundayız. Bunun en iyi yöntemi ise arı ilaçlamadır. İl ilaçlama ve ilçe ilaçlama hizmetleri veren şirketler ile kendinizi ve çevrenizi güven altına almak son derece kolaydır.

Böcek, arı, pire, sinek vb. canlılara karşı ilaçlama hizmeti veren şirketlerden gelen profesyonel ekip sayesinde ev, iş yeri, hastane, okul, fabrika, depo veya park bahçeleri ilaçlamak son derece güvenli bir uygulamadır. Bu sayede sadece kendimizi değil çevremizdeki insanları da güven altına almış oluruz. İlaçlama sonrasında herhangi bir arının uzun bir süre o alana girmesi söz konusu olmamakla beraber uygulamada devamlılık son derece önemlidir.

Akrep ilaçlama uygulaması

akrep-ilaclama-uygulamasi

Akrep ilaçlama uygulaması, Akreplerin dünya üzerinde yaklaşık olarak bilinen 600 türü mevcuttur. Ömrü ise 5 yıl olan bu canlılar eklem bacaklılar sınıfındandır. 4 bacakları ve önde 2 kıskacı bulunur. Kanatları yoktur ve oldukça yavaş hareket eder. Akreplerin tüm türleri zehirdir. İnsanları sokması sonucunda ölümcül sonuçlara neden olabilir.

akrep-ilaclama-uygulamasi
akrep-ilaclama-uygulamasi

Esenler böcek ilaçlama firmamız diğer tüm haşere çeşitlerinin yanı sıra akrep ilaçlama uygulaması da vermektedir. Genellikle binaların çatı katlarında, bodrumlarda, taş araları, duvar yarıklarında yaşayan bu canlı kar dışında sıcak ve soğuğa karşı oldukça dayanaklıdır. Akrep sokması sonrasında insanlarda yutkunma güçlüğü, karıncalanma hissi, iştahsızlık ve titreme görülür. Böyle bir durumla karşılaşıldığında mutlaka en kısa sürede doktora başvurmak gerekir. Akrepler genellikle ölü böcekleri yiyerek beslenir.

Akreplerin yarattığı tehlike

İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde evlere giren akrepler, yaşadıkları pis ortamlardan taşıdığı virüs ve bakterileri insanların yaşam alanlarına bulaştırarak birçok ölümcül sonuçlara neden olabilir. Vücutlarında bulunan kıvrık ve kalkık zehirli iğnesi ile insanları sokar. Yalnız akrepler kendini koruma güdüsüyle insanlara zarar verir. Ayrıca diğer hayvanlardan farklı olarak yumurtlamaz, doğurur. Bir doğumda ise 15, 20 akrep yavrusu hayata gelir. Bu canlılar zor koşullar altında dahi rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilir. 1 yıl aç susuz yaşayabildikleri gibi kopan organları ise yenilenir.

Esenler böcek ilaçlama firması, yıllardır insan sağlığı ve güvenliği için en kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışıyla akrep ilaçlama uygulaması da vermektedir. Son derece titizlikle yürütülen bu işlem sonrası yaşam alanlarınızda uzun bir süre akrep ile karşılaşmanız söz konusu değildir.

Esenler böcek ilaçlama, Sağlık Bakanlığı’nca onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar insan ve diğer hayvanların sağlığı açısından zararlı değildir. Yaşam alanlarınızın sterilize edilmesi için akrep ilaçlama uygulamasının da diğer ilaçlamalar gibi düzenli periyotlar halinde tekrarlanması gerekir. Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda bu canlıdan şikayetçiyseniz Esenler böcek ilaçlama firmamızı arayarak akrep ilaçlama uygulaması hakkında bilgi ve yardım alabilirsiniz.