Güve ilaçlama

Güve ilaçlama insanların daha sağlıklı ve yaşam kalitelerinin korunması için yapılması gereken bir yöntem çeşididir. Güve ile doğal mücadele girişimleri sonuç vermemekle beraber maddi kayba neden olur. Güve ile mücadele etmenin tek yolu profesyone güve ilaçlama işlemi uygulamaktır. Güveleri yok etmek için güvelerin özelliklerini bilmek gerekiyor. Bunları sıralayacak olursak;

  • Güve böcekleri; odun, kumaş, kürk gibi maddelerden beslenen ve çeşitli cinsten böcek grubuna verilen genel bir isimdir.
  • Güve böcekleri çok küçük, uçuşan, kanatları pullarla kaplı zehirli bir böcek türüdür. Güveleri üredikleri ortamda yok etmek gerekmektedir.
  • Özel kimyasal ilaçlar ve giysiler kullanılarak yapılması gereken bir uygulama söz konusudur.
  • En tehlikeli güve türleri halı ve giysilerin üzerinde bulunan ve kemiren güve çeşididir. Kürk, yünlü elbise, yün halılar, ipek halılar, perde ve birçok ev tekstili ürünlerini kemiren güveler maddi zarara yol açtığı için güve ilaçlama yapılması şarttır.
  • Gıda ürünleri ve özellikle tahıl grubu ile beslenen güve böcekleri çok ciddi hastalıklara ve insan sağlığında geri dönüşü olamayan zararlara sebebiyet vermektedirler.
  • Güve böcekleri tarafından bir kısmı yenmiş tahıllar ile yaptığınız yiyecekler sağlığa son derece zarar vermektedir. Ayrıca güvelerin boyları bulundukları ortama göre 10 milimetreye kadar çıkabilmektedir.
guve-ilaclama
guve-ilaclama

Güveleri yok etmek ve sağlığınızı tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için firmamızı günün her saati arayabilir, indirimli fiyatlarımız ile haşereleri yaşamınızdan çıkarabilirsiniz.

Güve ile Mücadele

Güve İle Mücadele konusunda bireysel yöntemler son derece yetersiz ve ilkel kalmaktadır. Güve böceklerinden kurtulmak için mutlaka yaşam alanlarınızda özel ilaçlar ile bu böceklere müdahale etmeniz gerekmektedir. Ancak güve ilaçlama için dışarıdan alacağınız ürünler çoğu zaman tek başlarına yeterli olmamaktadır. Çünkü bir hayli inatçı ve koku konusunda hassas olan güve böcekleri ilacın kokusunu metrelerce öteden algılamaktadırlar. Ve bu şekilde saklanarak kendilerini koruyabilirler. Böylece yaptığınız ilaçlama güveler üzerinde yeterli etkiyi yapamayacaktır.

Güve İlaçlama Fiyatları

Güve İlaçlama Fiyatları pek çok ilaçlama yönteminde de olduğu gibi yapılacak alana göre, güve türlerinin ortamdaki yoğunluğuna göre, ortamda kullanılacak ilaç miktarına hatta kullanılacak ilacın cinsine göre değişiklik göstermektedir. Güveleri yok etmek firmamızda uygulanan güve ilaçlama fiyatları maliyet oluşturma aşamasında;

  • ilaçlama yapılacak güvenin türü ve yoğunluğu
  • ilaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı
  • ilaçlama yapılacak alanın metrekare cinsinden büyüklüğü belirleyici olur.

Güve ilaçlama fiyatları ve güve ile mücadele ile ilgili aklınıza takılan bütün sorulara irtibat numaramızı arayarak cevap bulabilir, haşereleri yaşamınızdan kısa sürede çıkarabilirsiniz.

Güve ilaçlama Firmaları

Güve ilaçlama Firmaları profesyonel ilaçlamayı iyi bilmelidir. Zira yapılacak en ufak bir hata telafisi imkânsız sonuçlar doğurmaktadır. Bu yüzden ilaçlama yapacak firmaların Sağlık Bakanlığından yetkinlik belgesi sahibi olmaları bir zorunluluktur. Güve ilaçlama firmaları ile çok hızlı bir şekilde irtibata geçilmelidir. İrtibat konusunda geç kalınması güve böceklerinin yaşam alanınızda daha çok var olmasını ve hızla üreyip yerleşmesine neden olacaktır. Kendinizi ve ailenizi kesinlikle riske atmamak için güve ilaçlama işlemini asla bireysel olarak yapmamalısınız. Güve ile mücadele tek başınıza yapıldığında sen yazık ki sonuç vermemektedir.

Bir önceki yazımız olan Böcek İsimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Böcek isimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir