Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ? Fare türleri, dünyanın var oluşundan bu zamana kadar aktif şekilde rol oynayan, hayvan familyalarının oluşum sürecinde ilk sıralarda oluşan, bu nedenle de oldukça gelişkin bir fizyolojik yapı ile beyin gücüne sahip olan bir haşeredir.

fare-yakalama-teknikleri
fare-yakalama-teknikleri

Farelerin Özellikleri ve Fare Türleri

En bilinen özellikleri elbette ki bu canlıların kemirgen olmalarıdır. Kemirgen olmalarına karşın haşere olarak adlandırılmalarının tek sebebi ise, böcek ilaçlama şirketleri tarafından farelerle mücadele edilmesidir. Genellikle siyah, beyaz ve gri renklerinde olan, uzun kuyrukları ile tanınan ve çok hızlı hareket eden fareler, oldukça güçlü reflekslere de sahiptirler. Peki fare türleri nelerdir?

  • Kangru faresi,
  • Lağım faresi,
  • Fındık faresi,
  • Çatı faresi,
  • Ev faresi gibi…

Farelerle Mücadele Yolları

Farelerle mücadele ederken genellikle boş yöntemlere başvurulmakta, artık farelerin dahi tenezzül edip kanmadığı yollarla onlardan kurtulabilineceği düşünülmektedir. Evin belli yerlerine yapışkan koymak, kapan ve tuzaklarla fareleri kandırmaya çalışmak oldukça geçersiz ve başarısızdır.

Fare yakalama teknikleri nelerdir sorusuna verilebilecek en garantili cevabı fare istasyonları vermektedir. Oldukça modern bir çözüm olan fare istasyonları ile tüm kemirgen türlerinden en kolay şekilde kurtulabilirsiniz. Bu yöntemi de ancak iyi bir ilaçlama şirketi uygulayabilmektedir.

Esenler İlaçlama olarak sunduğumuz tüm modern ve yeni tekniklerden oluşan ilaçlama yöntemlerimizle, Esenler’de yer alan tüm zararlı böcek faaliyetlerini yok etmekteyiz. Fare ilaçlama işlemlerinde bizlerden destek almak için iletişim bölümümüzde bulunan numaraları yılın her gününde her saatte arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kene ilaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir