Böcek isimleri

Böcek isimleri, çoğu zaman ev ya da iş yerlerimizde bir böcek türünün çevreye verdiği rahatsızlık, istila, mikroptan şikayetçi oluruz. Söz konusu olan böcek türünün ismini söylemeye gelince her birimiz önce biraz afallarız. Çünkü böcek isimlerini çoğumuz bilemeyiz. Ancak tasvir etmeye çalışırız.

Halk arasında mekan göre şekillenen böcek isimleri de mevcuttur. Örneğin; Hamamböceği, Kalorifer böceği, Karafatma, isimlerini bu şekilde alırlar.

Böcekleri yeterince tanıyor muyuz?

bocek-isimleri
bocek-isimleri

Çağrı merkezimize gün içinde veya gecenin bir yarısında gelen telefonlarda bazı böcekler tarif edilerek isimleri sorulmaktadır. Böcek isimlerini bilmemiz gerekiyor mu gibi bir soru aklınıza gelebilir. Dilerseniz böcek isimlerini bilmenin faydaları üzerinden geçelim.

  • Böcek veya böcek türünün ismini bilmemiz veya türünü fark etmemiz bize böcek türünün hangi familyadan olduğunu, ayrıca zararları ve mücadele yöntemlerini belirlememize de olanak tanır.
  • Her böcek yaşam alanlarımıza salya ve dışkılarını bırakır. Dolaysıyla böcek türünün ismini bilmemizde her zaman fayda vardır.
  • Böceklerin çevreye mikrop yaydığı ve taşıdığı bilinmektedir. Ancak evimizde veya iş yerimizde bulunan böcek türünün zehirli olması ve zarar vermesinin önüne geçmek için böcek isimlerini bilmemizde her zaman fayda vardır.

Böcek türleri ile ilgili olarak bilmemiz gereken temel etkenlerden bir de; böceklerin ev ve iş yerlerimize barınma, besin ve en önemlisi üremelerini gerçekleştirmek istemeleri gibi önemli nedenler yer almaktadır.

Böcekler ve böcek familyasının üyeleri çok hızlı üreme gerçekleştirir ve hızlı çoğalırlar. Bu konuda insanlar çoğu zaman bireysel yöntemlerle mücadele yollarına gitse de sonu hüsranla biten bir noktaya varır. Böceklerin isimleri türleri, şekilleri ne olursa olsun yapılması gereken ve önlem alınması gereken ilk adım, dışarıdan profesyonel bir böcek ilaçlama şirketinden destek alınmasıdır.

Bu konuda uzmanlar uyarıyor. Böcek ilaçlama kolay ve basit bir uygulama değildir. Alanında uzmanlık gerektirir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmayan bir firma, kullandığı ilaçların TSE yüksek kalite standartlarına uymaması gibi problemler sizleri hiç bilmediğiniz bir uçurumun eşiğine sürükleyebilir.

Çevreniz ve sevdikleriniz için, ekonomik ve garantili ilaçlama sistemimiz 7/24 hizmetinizdedir. İlaçlama şirketimizi arayarak böcek isimlerini hatta tek bir kırıntısını bile bırakmadan gönül rahatlığı ile böcek ve böcek türlerinden kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kene ilaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir