Akrep ilaçlama uygulaması

Akrep ilaçlama uygulaması, Akreplerin dünya üzerinde yaklaşık olarak bilinen 600 türü mevcuttur. Ömrü ise 5 yıl olan bu canlılar eklem bacaklılar sınıfındandır. 4 bacakları ve önde 2 kıskacı bulunur. Kanatları yoktur ve oldukça yavaş hareket eder. Akreplerin tüm türleri zehirdir. İnsanları sokması sonucunda ölümcül sonuçlara neden olabilir.

akrep-ilaclama-uygulamasi
akrep-ilaclama-uygulamasi

Esenler böcek ilaçlama firmamız diğer tüm haşere çeşitlerinin yanı sıra akrep ilaçlama uygulaması da vermektedir. Genellikle binaların çatı katlarında, bodrumlarda, taş araları, duvar yarıklarında yaşayan bu canlı kar dışında sıcak ve soğuğa karşı oldukça dayanaklıdır. Akrep sokması sonrasında insanlarda yutkunma güçlüğü, karıncalanma hissi, iştahsızlık ve titreme görülür. Böyle bir durumla karşılaşıldığında mutlaka en kısa sürede doktora başvurmak gerekir. Akrepler genellikle ölü böcekleri yiyerek beslenir.

Akreplerin yarattığı tehlike

İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde evlere giren akrepler, yaşadıkları pis ortamlardan taşıdığı virüs ve bakterileri insanların yaşam alanlarına bulaştırarak birçok ölümcül sonuçlara neden olabilir. Vücutlarında bulunan kıvrık ve kalkık zehirli iğnesi ile insanları sokar. Yalnız akrepler kendini koruma güdüsüyle insanlara zarar verir. Ayrıca diğer hayvanlardan farklı olarak yumurtlamaz, doğurur. Bir doğumda ise 15, 20 akrep yavrusu hayata gelir. Bu canlılar zor koşullar altında dahi rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilir. 1 yıl aç susuz yaşayabildikleri gibi kopan organları ise yenilenir.

Esenler böcek ilaçlama firması, yıllardır insan sağlığı ve güvenliği için en kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışıyla akrep ilaçlama uygulaması da vermektedir. Son derece titizlikle yürütülen bu işlem sonrası yaşam alanlarınızda uzun bir süre akrep ile karşılaşmanız söz konusu değildir.

Esenler böcek ilaçlama, Sağlık Bakanlığı’nca onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar insan ve diğer hayvanların sağlığı açısından zararlı değildir. Yaşam alanlarınızın sterilize edilmesi için akrep ilaçlama uygulamasının da diğer ilaçlamalar gibi düzenli periyotlar halinde tekrarlanması gerekir. Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda bu canlıdan şikayetçiyseniz Esenler böcek ilaçlama firmamızı arayarak akrep ilaçlama uygulaması hakkında bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Böcek isimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir